Vatandaşımızın ihtiyacını İller Bankası duymazdan geliyor

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Yeni Sanayi esnafıyla düzenlenen kahvaltıda buluşarak gündeme dair gelişmeleri değerlendirip 31 Mart seçimlerinde esnafların kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Düzenlenen kahvaltıya yoğun ilgi gösteren Yeni Sanayi esnafı, Başkan Ercengiz’e şikâyetlerini dile getirerek, taleplerini ilettiler.

Başkan Ercengiz, ülke genelinde yaşanan ekonomik krize dikkat çekerek, “ciddi bir ekonomik durgunluk var. Bu durgunluk özellikle bizim gibi küçük şehirlerde, paranın ve nakdin az olduğu yerlerde daha fazla hissediliyor. Belki kriz geç geliyor, ama geç de çıkıyor bizim gibi ekonomisinin ve paranın döngüsünün az olduğu şehirlerde. Biz her türlü zorluğu kol kola girerek, birbirimize destek olarak, en aza indirgeyerek aşabiliriz” dedi.

“BİZİM GÖREVİMİZ YATIRIMLARI YARIŞTIRMAK DEĞİL”

Son dönemlerde gündemde konu olan tartışmalara da değinen Başkan Ercengiz, “seçim bittikten sonra şöyle bir çalışma başlatıldı. ‘Bu çalışma sizin, bu yatırım bizim, o yatırım biz olmasaydık yapılmazdı’ şeklinde söylemlerle gündem meşgul ediliyor. Millet uzay mekiği yapıyor, biz hala 2019 yılında içme suyunu çözmeye çalışıyoruz. Bunu çözerken de ben vardım, sen yoktun kavgası içersindeyiz. Bunlar yanlış. Burdur’a bir devlet hastanesi yapılması, devletin asli görevidir. Yaptığımız yatırımları, zaten yapmak zorundayız. Bizim görevimiz bunları yarıştırmak değil. Asıl görevimiz Burdur’un öz sermayesinin kaçışının önüne geçebilmektir. Bunun için mücadele etmektir. Buraya gelecek yatırımlar için önder olmak zorundayız. Bunu gelen yatırımı ‘sen getirdin, ben getirdim’ değil, ‘daha fazlasını nasıl getiririz?’ diye düşünerek, birlikte o kapıları çalmak zorundayız. Her gün yeni bir dedikodu, her gün yeni bir karalama kampanyası, her gün yeni bir yalan haberle siyaset yapılmaz” şeklinde konuştu.

“VATANDAŞIMIZIN İHTİYACINI, İLLER BANKASI DUYMAZDAN GELİYOR”

Başkan Ercengiz, Belediye’nin yürüttüğü çalışmalar hakkında da esnafı bilgilendirerek, “belli bölgelerde doğalgaz çalışmaları yapıldı. Bunlarla ilgili asfaltlama, yol yapım çalışmalarımız en kısa zamanda kazandırılacak. İller Bankası’na en düzenli borç ödeyen bir belediye olmamıza rağmen bizim kredimiz onaylanmıyor. Vatandaşımızın ihtiyacıysa yapılacak iş,  isteriz de borçlanırız da. Bundan da korkmayız. Ama bugün 4 milyon liralık asfalt borçlanma talebimiz, İller Bankası tarafından duymazdan geliniyor.  Vatandaşımızın bunu da bilmesini istiyoruz. Yoksa çakıl ocağı olan, taş ocağı olan, elinde emekçisi olan, kamyon alet, edevat, ekipmanı olan bir belediye olarak, vatandaşımıza her an, her dakika hizmet edebileceğimizi sizler geçmiş 5 yılda gördünüz. Biz hizmetten yanayız. Kavgadan yana değiliz” değerlendirmesinde bulundu.

Burdur’a yapılacak yatırımlarda siyasi kimliklerin bir kenara bırakılarak ortak çalışmalar yürütülmesi gerektiğine her konuşmasında olduğu gibi tekrar dikkat çeken Başkan Ercengiz, “seçim bitti.  Siyasi ayrılıklarımızı bir zenginlik olarak görmek istiyoruz. Bunun için sorumluluk makamında oturan her siyasetçinin aklı başında, edebi düzgün, hitabı yakışan şekilde yapması gerekir. Bizler emanetçiyiz. Sadece bunun gururunu duymak, bunun şerefini yaşamak vatandaşın bir teşekkürüyle makuldür. Bizler, bize emanet edilen kaynakları en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Elimizden geldiğince de kullanmaya devam edeceğiz. Bu memlekete gelecek yatırım, kimden gelirse gelsin, başımızın üstünde yeri var. Biz adamın alt kimliğine, üst kimliğine, siyasetine bizden mi? değil mi? olduğuna asla bakmayız. Bu memlekete yapılacak yatırımda da elimizden geldiğince, yasanının bize verdiği yetkiyle önünü açmaya çalışırız” şeklinde konuştu.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.