Yara var ki gocunuluyor; İhalenin izlenmesine izin verilmedi

Salda Gölü’nün başında dönen kara bulutlar

Salda Gölü Millet bahçesi TOKİ ihalesi bütün sert tepkilere rağmen bugün gerçekleştirildi. İhaleyi basının izlemesine izin verilmedi. İhale sonucunun ise bir hafta sonra açıklanacağı belirtildi. Kamuoyunun tedirginliği ve öfkesi bir kat daha arttı.

Yeniçağ haberine göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü kenarında inşa ettirilecek olan “Burdur Salda Gölü Millet Bahçesi” ihalesi bugün TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın aktardığı bilgilere göre, ihaleye birden fazla firmanın katılması, tekliflerin sunulması ve dosyaların değerlendirilmek üzere incelenmesi nedeniyle 1 hafta sonraya ertelendiği belirtildi.

Tepkilere neden olan ihale

Burdur’un Yeşilova ilçesinde turkuaz suyu ve bembeyaz sahili ile Türkiye’nin Maldivleri sayılan Salda Gölü’ndeki ihaleye ilişkin önceki gün CHP Burdur İl Başkanlığı tarafından Yeşilova Salda Halk Plajında “Salda’ya Dokunma” başlığıyla eylem yapılmıştı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.