Vatandaşlara aşı çağrısı

Aşılama meydanlara taştı

1,5 yıldır dünyanın ve Türkiye’nin başına bela olan ve iflahını kesen Kovid19 salgınından tek kurtuluş yolu olarak yoğun ve yaygın aşılamayla toplumsal bağışıklığın oluşturulması yönünde yoğun bir ve fedakâr bir çalışma içinde olan Sağlık Bakanlığı, kitlelerdeki aşı isteksizliğini kırmak amacıyla aşılamayı meydanlara taşımaya başladı. Bu kapsamda Burdur İl Müdürlüğü de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamalarındaki insan yoğunluğunu fırsat bilerek Cumhuriyet Meydanı’na aşı standı kurdu.

KıvılcımHaber’e konuşan İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram, Kovid19 salgınına karşı aşılama faaliyetlerini bütün hızıyla sürdüklerini belirterek, “İnsanların toplu olduğu yerlerde aşılama yapıyoruz. Bugün malumunuz, meydanımızda bir talep var. Demokrasi şenliğinde biz aşılama faaliyetlerini de biz buna eklemek istedik. Burada bizim ekibimiz yerinde aşılamalar yapıyorlar” dedi.

Koronavirüs salgınından tek kurtuluş yolunun aşı olduğunu vurgulayan İl Müdürü, hem SinoVac hem de BioNTech aşısını yaptıklarını belirterek vatandaşlara çağrıda bulundu:

“Aşılamada yüzde 71 rakamına ulaştık. Biraz daha gayret ederek –bu aynı zamanda vatandaşlarımıza çağrımızdır- yüzde 75’e ulaşarak mavi iller arasına girmeyi arzu ediyoruz. Bu nedenle herkesi sağlık tesislerimize, buradaki standımıza davet ediyoruz. Bayramda da 24 saat hastanelerimizde aşılama faaliyetlerimiz devam edecek. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Resim sergisi gezinden sonra Burdur Valisi Ali Arslantaş da aşılama standını ziyaret etti. Yetkililerden bilgi aldı. Vali Arslantaş, hemşirelerle bir süre sohbet ettikten sonra başarılar dileyerek ayrıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.