Vekiller, Fransa terörü üzerinden kapıştılar

Burdur siyasetine yön veren siyasiler sosyal medya üzerinden birbirine girerek birbirlerine ağır sözlerle saldırdılar. Son zamanların polemik ve açıklama platformu olarak kullanılan Twitter ve Facebook üzerinden kapışan Burdur’un politikacıları sonunda hakaretten Cumhuriyet Başsavcılığının yolunu tutacağa benzer.

Twitter hesabından Fransa’daki IŞİD terörü hakkında yorum yapan ve terör gerçeğini olanca açıklığı ve somutluğu ile ortaya koyan CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, “hepiniz katilsiniz, uzun adam sen de” şeklindeki yorumu AKP’lileri çıldırttı. Vekil Göker’in bu yorumunda “uzun adam” ifadesi üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kastedildiğini düşünerek aynı kanaldan, yani Twitter üzerinden cevap veren İl Başkanı Av. Ömer Bütüner, Vekil Göker’in, kendi Genel Başkanına önce “küfrettiği”ni, şimdi de “arkandayım” mesajı verdiğini ileri sürerek tutarsızlığına dikkat çekti ve kendilerinin her türlü teröre karşı çıkmalarına karşın terör karşısındaki tutumunun ve Cumhurbaşkanına hakaretinin yorumunu kamuoyuna havale ettiğini belirtti.

VEKİL PETEK’TEN CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN SUÇ DUYURUSU TEHDİDİ

Burdur AKP Milletvekili Reşat Petek’in cevabı ise adeta ateş püskürürcesine oldu. Vekil petek hızını alamayarak gene “uzun adam” söylemiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kastedildiği iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığına hakaretten suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

ONLARIN ÇEVRESİNDE “UZUN ADAM” SADACE O MU VAR?

Telefonla ulaştığımız Vekil Göker, “uzun adam” söylemiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı mı kastettiği sorumuzu, “onların çevresinde ‘uzun adam’ sadece o mu var?” diye cevapladı.

İşte Twitter’lar!

Göker: Esad’ı devirip Suriye petrolüne çökme heveslilerinin yarattığı (IŞİD) terördür bu… Hepiniz katilsiniz, uzun adam sen de’

Bütüner: kendi genel başkanına dün ağır küfreden, bugün arkasındayım diye destek olan bir milletvekilinin ülkenin reisi cumhuruna katil deme hadsizliğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Petek: Biz terörün her türlüsünü lanetlerken CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker edepsizlik çukurundan Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a hakaret ediyor.

Fransa’daki terör saldırısı üzerine Fransa’daki hiçbir milletvekilinin devletine katil Cumhurbaşkanına hakaret ettiğini duydun mu?

Biz 78 milyon vatandaşımızı kucaklarken siyasi hırsınızla cumhurbaşkanımıza Erdoğan’a saldırmanız terör kadar tehlikeli Göker.

Daha dün Orman Bakanımızla Burdur’umuza hizmetleri konuşup Sayın Ercengiz Bey teşekkürlerini sunarken bu saygısızlık ne Mehmet Göker?

Sayın Mehmet Göker cumhurbaşkanımıza hakaretten seni kınıyorum. Burdurlu hemşerilerimizden ve halkımızdan özür dilemeye davet ediyorum.

Cumhurbaşkanına hakaret suçundan hakkınızda Burdur Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyorum mehmet Göker.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir