VP: “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır”

Vatan Partisi, tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de sözde Ermeni soykırımı yalanlarına karşı “uluslararası emperyalist bir yalandır” sloganıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda Cumhuriyet Meydanına açılan stantta bildiri, broşür ve kitapçıklar dağıttı; bir basın açıklaması yaparak, “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” dedi.


VP: “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” paylaşan: fozcan

 

Cumhuriyet Meydanında açılan stantta bildiri, broşür ve kitapçıklar dağıtan Vatan Partililer, sözde Ermeni soykırımı yalanına karşı bir basın açıklaması yaparak, Türklerin vatanlarını savunduklarını, Ermeni soykırımının uluslararası emperyalist bir yalan olduğunu ileri sürdü. Basın metnini İl Başkanı Hayat Harputlu Aşkar okudu.

Basın açıklamasına Vatan Partisi İl Başkanı hayat Harputlu Aşkar, Vatan Partisi Burdur Milletvekili adayları em. Tümgeneral Levent Ersöz, İbrahim Kılınç ve Seçim Çakmak, partililer, il, ilçe yönetim kurulları katıldı. Tümgeneral Ersöz’ün tekerlekli sandalyede eylem alanına gelişi vatandaşların ilgisini çekti. Basın açıklamasını müteakiben Levent Ersöz basına açıklamalarda bulundu.

Basın açıklamasını yapan İl Başkanı Hayat Harputlu Aşkar, sözde Ermeni soykırımının uluslararası emperyalist bir yalan olduğunu belirterek, “100 yıllık bir yalanın peşinden koşan emperyalistlerin yüzlerine çarpıyoruz” dedi.

Aşkar, Türkiye’yi yönetenlerin, Osmanlı Ermenilerinin savaş şartlarında işgalci emperyalistlerin ordularıyla işbirliği yaparak yabancı orduların öncü birlikleri olmalarını ve cephe gerisinde silahlı çeteler kurarak sivil Müslüman halkı katletmelerini; tehcir sırasında hayatını kaybeden 56 bin Ermeni’nin 9 katı 518 bin Türk’ün Anadolu’da, 7 katı 413 bin Türk ve Müslüman’ın Transkafkasya’da Ermenilerce katledildiğini; ayrıca Ermeni zulmünden kaçmak için göç etmek zorunda kalan Türklerin sayısının tehcire tabi tutulan 438 bin Ermeni’nin 3,5 katı 1 milyon 600 bin ve bunların üçte ikisinin 1 milyonunun yollarda hayatını kaybettiğini görmezden gelerek emperyalistlerin yalanlarının peşinden koştuğunu belirtti. “Bu katliama imza atan Ermenilere taziyelerini bildiriyor, acılarını paylaşıyorlar” diye konuştu.

PERİNÇEK TÜRKİYE’Yİ YÖNETENLERİN YAPAMADIĞINI BAŞARDI; 100 YILLIK YALANI BİTİRDİ

Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in iktidara gelmeden, muhalefetteyken 100 yıllık yalanı bitirdiğini, AİHM’de soykırımın olmadığına karar verdirdiğini hatırlatan Başkan Aşkar, “Türkiye’yi yönetenlerin yapamadığını başardığı”nı iddia etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir