Devletin geçiştirdiği 23 Nisan’a Belediye sahip çıktı

Atatürk’ün büyük millet projesiyle başlayan milletleşme sürecinin en büyük ve belirleyici amillerinden olan milli bayramların bir süredir itibarsızlaştırılma, sönükleştirilme ve önemsizleştirilme operasyonlarıyla halkın gözünden düşürülmeye çalışılması alternatif kutlama programlarına neden oldu. Hem çelenk sunmaya indirgenen resmi kutlama hem de alternatif kutlama esnasında Vali ve Milli Eğitim Müdürünün protesto edilmesinin damga vurduğu, beceriksizliğin zirve yaptığı ve son yılların en sönük 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasının yaşandığı ilimizde de Burdur Belediyesi tarafından Uzayçatı’da Çocuk Şenliği düzenlendi.

Atatürk’ün büyük millet projesiyle başlayan milletleşme sürecinin en büyük ve belirleyici amillerinden olan milli bayramların bir süredir itibarsızlaştırılma, sönükleştirilme ve önemsizleştirilme operasyonlarıyla halkın gözünden düşürülmeye çalışılması alternatif kutlama programlarına neden oldu. Hem çelenk sunmaya indirgenen resmi kutlama hem de alternatif kutlama esnasında Vali ve Milli Eğitim Müdürünün protesto edilmesinin damga vurduğu, beceriksizliğin zirve yaptığı ve son yılların en sönük 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasının yaşandığı ilimizde de Burdur Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Burdur Belediyesi Halk Pazarı’nda Çocuk Şenliği düzenlendi.

Şenlikte yer alan palyaço, akrobatlar ve masal kahramanları eşliğinde düzenlenen yarışmalar, gösteriler, oyun gurupları, masal çadırları, yüz boyama etkinlikleri ile çocuklar eğlenceli dakikalar yaşadı.

Şenlikte Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz ile fotoğraf çektirmek isteyen çocuklar birbirleriyle yarıştı. Başkan Ercengiz çocuklara balon dağıttı.

Şenlikte konuşan Başkan Ercengiz “geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın kendilerini geliştirmeleri, araştıran ve sorgulayabilen donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak en büyük sorumluluğumuz” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir