Yabancı öğrencilerden Rektör Korkmaz’a ziyaret

25 Mayıs – 1 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılan MAKÜ’lü öğrencilerden oluşan VITALITY Gençlik Grubu ile hazırlanan ‘Eleştirel Düşünme’ (Critical Thinking) Erasmus+ ve Ulusal Ajans destekli Gençler/Gençlik Çalışanları Değişim Programı (K105) projesi katılımcıları uygulamanın sonunda MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’a teşekkür ziyaretinden bulundular. Ziyaretçi öğrenciler, özellikle üniversiteye hayran kaldıklarını ifade ettiler.

Yürütücülüğünü Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Karakaş’ın yaptığı, MAKÜ’lü öğrencilerden oluşan VITALITY Gençlik Grubu ile hazırlanan ‘Eleştirel Düşünme’ (Critical Thinking) Erasmus+ ve Ulusal Ajans destekli Gençler/Gençlik Çalışanları Değişim Programı (K105) projesi 25 Mayıs – 1 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Türkiye’den iki, Makedonya ve Macaristan’dan da birer eğitmenin destek verdiği projeye aralarında Hollanda, Almanya ve İtalya’nın da olduğu 6 ülkenin sivil toplum örgütlerine bağlı gençlik gruplarından 24 öğrenci katılım sağladı.

MAKÜ Lavanta Tepesi Otelde gerçekleştirilen projede, katılımcılar atölye çalışmaları, workshoplar, seminerler, kültür geceleri ve kültür gezilerine katıldılar.

Programın son gününde katılımcılar MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ı ziyaret ettiler. Burdur’da olmaktan mutlu olduklarını dile getiren konuklar, özellikle üniversiteye hayran kaldıklarını ifade ettiler. Misafirperverliklerinden dolayı Rektör Korkmaz’a teşekkür eden eğitmen ve öğrenciler, MAKÜ’de olmaktan, üniversiteyi tanımaktan son derece memnun olduklarını söylediler.

Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç’ın da bulunduğu ziyarette Rektör Korkmaz, küresel salgın dönemi olmasına rağmen altı farklı ülkeden gelen nezih toplulukla bir arada olmaktan ve onları misafir etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Bu tür değişim programlarının kültürlenme, kalıp yargılarının ve tutumların değişmesi açısından son derece önemli olduğunu belirten Rektör Korkmaz, ayrıca bu tarz programların faklı ülkelerden farklı insanların bir araya gelmesiyle birbirlerinin kültürlerini ve birbirlerini daha yakından tanıma fırsatını yakalayarak ülkeler arasında dostluk köprülerine de vesile olduğunu ifade etti. Rektör Korkmaz konuklarına şu mesajı verdi: “Barış içerisinde yaşayan bir dünyanın inşasında sizin gibi gençlerimizin etkin rol oynayacağına eminim. Projenin adıyla tutarlı bir programı gerçekleştiren proje yürütücümüz Doç. Dr. Ali Karakaş ve kıymetli öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.”

Program sonunda Rektör Korkmaz katılımcılara ziyaretleri anısına hediyeler takdim etti. Ziyaret, hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir