Ziraat Odası yıpratılmak isteniyor

Burdur Ziraat Odası (BZO) Başkanı İbrahim Demir, başkanı bulunduğu kurum ve kendisi hakkında geçenlerde basında çıkan haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Demir, “bu tür haberler, bir karalama kampanyasıdır” dedi.

Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, Başkan Yardımcısı Sadık Kayacan ve Meclis Başkan Yardımcısı Hasan Peçen’le birlikte yaptıkları basın açıklamasında geçenlerde traktör alımında usulsüzlük ve yolsuzluk iddiasında bulunan bir internet gazetesine sert çıktılar. İnternet gazetesinin Ziraat Odası’na alınan traktörün alım fiyatının piyasa fiyatının çok üstünde olduğu iddialarına cevap veren Demir, bu tür haberlerin Ziraat Odası’nı karalama ve yıpratmaya yönelik olduğunu, belirli kişiler tarafından bilerek gündeme getirilmeye çalışıldığını söyledi.  Demir “bu tür haberler bir karalama kampanyasıdır” diye konuştu.

Demir şunları söyledi:

“Bu konuda siz değerli basın mensuplarına bir açıklama yapma gereği duydum.  Bir internet sitesi tarafından 29.01.2018 tarihinde akşam 10.52’de Burdur Ziraat Odası hakkında odamıza 1 ay önce almış olduğumuz traktör alımı ile ilgili bir haber yaptı. Bu haberin içeriği traktör alımında usulsüzlük yapıldığı, Burdur Ziraat Odası’nın almış olduğu 102 beygir Waltra marka traktörün daha ucuz olduğunu söylemiş. Kendince bayii alış bilgilerini yanlış ve yanlı bir şekilde belirtmiştir. Kaldı ki hangi bayi alış fiyatını söyler. Bayi söylese de alış fiyatını yüksek söyler. Bayi satış fiyatlarının üstünü kapatarak yayınlanan fiyat listesinin de zaten ne kadar karalamaya yönelik davranıldığı açıkça ortadadır.”

Odalarına alınan traktörün bütün işlemlerinin yasal usul ve gerekleri yerine getirilerek alındığını belirten demir, “bu traktörün 1 ay önceki satış fiyatı 136 bin liradır. Burdur Ziraat Odası bu traktörü 115 Bin liraya almış, emsalleri konusunda odamız en az 85 bin lira kazanmıştır. Bu konuda alım şartnamesi tamamen usul ve kaidelere uygundur. Kaldı ki birçok çiftçi çok ucuza aldığımızı da söylemiştir” diye ifade etti.

BU HABERİ BEN DEREBEYLİK OLARAK YORUMLUYORUM

“Bir internet sitesi bu karalama kampanyasını neden yapmıştır? Bunun arkasında kim ve kimler vardır? Bu kadar gerçek dışı haberi yapmak bu kadar kolay mıdır? Hiçbir doğruluk payı olmayan üstünü kapatıp fotokopi çektiği, bayi satış fiyatlarını gizlediği, kamuoyunu yanıltarak yapılan bu haber nedir?” şeklinde sorgulamada bulunan demir, “bu haberi ben derebeylik olarak yorumluyorum” dedi.

KARALAMA HABER YAPANLARA DUR DİYECEK TÜRK ADALETİ VARDIR

Dava açacağının altını çizen Demir, “bu internet sitesine dur diyecek Türk adaleti vardır. Bundan sonra önüne geleni karalayamayacaksın. Burdur Ziraat Odası 24 bin üyeli kuruluştur. Bu kurumu karalamaya kimsenin gücü yetmez. Bundan böyle her yapılan yanlış haberin karşısında olacağımızı ve bu haberi yapan internet sitesi hakkında dava açacağımızı kamuoyuna ve tüm çiftçilerimize duyururuz” diye konuştu.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir