ADD’de sular durulmuyor: Bu sefer de “bankamatik memuru” kavgası

Birbiriyle didişip duran birçok kliğe bölünmüş Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) bünyesinde yeni başkana muhalif olan bir grubun yayımladığı bildiri, Başkan Hüseyin Emre Altınışık’ın Çankaya Belediyesi’nde çalıştığını ortaya çıkardı. “Bankamatik memuru” olduğu iddia edilen Altınışık, “ADD faaliyetlerini mesai saatleri dışında yürüttüğümden memurluk yapmamda bir sakınca yok” dedi.

Cumhuriyet mitinglerinin ve Silivri duvarlarının, PKK’ya alan açan bölücü açılım ve ABD’nin “ılımlı İslam politikası”nın yürütücüsü FETÖ’nün üzerine yıkılmasını sağlayan kitle hareketlerinin oluşumunda büyük rol oynayan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD’de) uzun zamandır sular bir türlü durulmuyor.

Bu yıl, 30’ncu kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan ADD şimdi de bildiri kriziyle sarsılıyor.

Tansel Çölaşan’ın uzun başkanlığını müteakiben geçen yıl 30 Temmuz’da eski CHP Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum seçildi.

Ancak Şubat 2019’daki yapılan Kongrede yapılan güvensizlik oylamasında 25 üyeden 17’sinin oyuyla Batum’un başkanlığı düşürüldü. Ardından Genel Başkanlığa Hüseyin Emre Altınışık getirildi.

‘BANKAMATİK MEMURU’ OLARAK İFADE EDİLEN KİŞİLERDEN MİDİR?

OdaTv’nin, Haberler.com’dan Çağdaş Ulus’un özel haberine dayandırdığı haberine göre, en son olarak ADD bünyesindeki kliklerden biri olan “Yeniden Milli Mücadele Grubu” adı altında toplanan kesim bir bildiri yayınlayarak yeni başkana karşı mücadele açtı.

“Yeniden Milli Mücadele Grubu”nun bildirisinde, “ADD Genel Başkanı olan Hüseyin Emre Altınışık, nüfus kayıtlarında ise Emre Altınışık olarak yazılı bulunan kişi, kendisi ile ilgili uzun zamandır ortalıkta dolaşan iddialara cevap vermek zorundadır” denildi. Altınışık’ın ADD web sitesinde ve internetteki hiçbir açık kaynakta özgeçmişinin bulunmadığı ifade edilerek, şu sorular yöneltildi>:

“1-Hüseyin Emre Altınışık isimli kişinin mezuniyeti ve mesleği nedir?

2- 15’nci Olağan Genel Kurul için bastırılan aday tanıtım kitapçığında doğum tarihi 23 Nisan 1973 olarak yazmaktadır. Kimliğindeki gerçek doğum tarihi nedir?

3-Yıllardır kendisine mesleğini soranlara ‘TBMM’de kadrolu danışman’ olduğunu söyleyen Hüseyin Emre Altınışık 1999 yılından beri ‘kadrolu’ Çankaya Belediyesi çalışanı mıdır? Eğer öyle ise, Çankaya Belediyesi’nde odası, masası, makamı var mıdır, olmuş mudur? Yoksa işe gitmeden ATM’den maaş çeken kişiler için kullanılan ‘bankamatik memuru’ olarak ifade edilen kişilerden midir?”

Yayımlanan bildirinin ardından, ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık’la konuşan Çağdaş Ulus,

Altınışık’ın, bildiriyi yayınlayanların art niyetli hareket eden bir grup olduğunun altını çizerek, “kaybettikleri mevzileri geri kazanmak adına marjinal bir grubun yarattığı algı operasyonudur. Bildiriye keşke imzalarını da atsalardı” dediğini ifade etti.

ADD BAŞKANLIĞINI MESAİ SAATLERİ DIŞINDA YÜRÜTÜYORUM

Altınışık, bildiride yer alan “Çankaya Belediyesi çalışanı mıdır?” sorusuna ise, “evet kadrolu olarak çalışıyorum. Devlet memuruyum. Mesai saatlerim içinde belediyede özel kalem müdürlüğü ile açılış ve organizasyonlardan sorumlu görev yürütüyorum. Mesai saatleri dışında da ADD başkanlığını yürütüyorum. Mesai saatleri dışında ADD faaliyetlerini yürüttüğümden memurluk yapmamda bir sakınca yok. Ayrıca mesleğimi soranlara doktora yaptığımı hatırlatıp, önümüzdeki günlerde akademisyenlik yapacağımı da duyurmak isterim” yanıtını verdi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.