Türkiye’ye bir tek “Nazi” sözcüğünün 13 milyar dolara mal olan Avrupa-Türkiye meydan savaşı esnasında, Başbakan Yıldırım’ın “gitme” demesini dikkate almayıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Hollanda’ya gitmesi, orada Türkiye’yi küçük düşürtecek muameleye çanak tutması sonucu Başbakan Yıldırım’ın istifa ettiği ancak kabul edilmediği ileri sürüldü.

Aydınlık Gazetesi’nin haberine göre, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Başbakan Binali Yıldırım arasında istifa krizi yaşandığı öne sürüldü.

BAŞBAKAN’I DİNLEMEYEN BAKAN SAYAN,

CUMHURBAŞKANI’NIN TALİMATIYLA HOLLANDA’YA

GİDİNCE, BAŞBAKAN YILDIRIM İSTİFA ETTİ; AMA KABULÖ EDİLMEDİ

Halk oylamasına 20 gün kala “evet” oylarında beklenen artışın sağlanamaması AKP içinde gerilimi artırırken, partide sık sık sert tartışmaların yaşandığı bildiriliyor. Bazı bakanların Başbakan’ı atlayarak doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’la çalışmasının Başbakan Binali Yıldırım’ı sıkıntıya soktuğu ve Yıldırım’ın bundan rahatsız olduğu ifade ediliyor. En son Hollanda ile yaşanan krizin bardağı taşırdığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Başbakan’ın talimatına uymayıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Hollanda’ya gitmesinin Binali Yıldırım’ı istifa noktasına getirdiği iddia edildi.

PROF. DR. ÜMİT ÖZDAĞ, BAŞBAKAN YILDIRIM’IN BAKAN

KAYA’YA “BEN SANA GİTME DEMEDİM Mİ” ZILGITININ YALANLANMADIĞINI İDDİA ETTİ

MHP’den ihraç edilen Prof. Dr. Ümit Özdağ yaptığı açıklamada Başbakan Binali Yıldırım’ın Hollanda krizi sonrasında istifa ettiğini ama istifasının kabul edilmediğini öne sürdü. Özdağ Aydınlık’a yaptığı açıklamada, Aydınlık’ta çıkan “Başbakan Yıldırım’ın Bakan Kaya’ya ‘Ben sana gitme demedim mi?” haberinin yalanlanmadığını hatırlatarak şunları söyledi:

ÖZDAĞ: “BAŞBAKAN YILDIRIM’IN İSTİFASINI

SUNMASI SON DERECE CİDDİDİR; BAŞBAKAN BUNA AÇIKLIK GETİRMELİDİR”

“Başbakan Binali Yıldırım acaba Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Hollanda’ya geçmek istediği gece, Başbakan Hollanda’ya geçmesini yasakladı mı? Bakan Hanım, kendisine ‘gitme’ demesine rağmen Başbakan’a, ‘Sizin talimatınızı dinlemiyorum’ dedi mi? Bize gelen bilgilere göre, Bakan Kaya’nın kendi talimatını dinlemeyip Erdoğan’ın talimatına göre hareket edip Almanya’dan Hollanda’ya geçince Başbakan Binali Yıldırım istifa mektubunu Erdoğan’a sunuyor. Ancak Erdoğan istifasını kabul etmiyor. Bu durum son derece ciddidir. Başbakan Yıldırım bu iddialara açıklık getirmelidir.”

SON GÜNLERDE BAŞBAKAN

YILDIRIM İLE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN

MİTİNGLERİNİN SIK SIK ÇAKIŞMASI İKİLİNİN ANLAŞMAZLIĞINDAN MI?

Ümit Özdağ son günlerde Başbakan Binali Yıldırım’ın mitingleri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitinglerinin sık sık çakışmasına da dikkat çekerek bu durumun da ikili arasındaki anlaşmazlıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığını sordu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.