Gözler Başkan Ercengiz’e çevrildi

Sözcü Gazetesi’nde dün Burdur eski Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya ile ilgili olarak kendi dönemindeki 1,7 milyon harcamanın belgelenemediği, bu nedenle Belediye’nin mevcut CHP’li yönetiminden hesap istendiği, Başkan Ercengiz’in de verdiği cevapta bu durumdan kendilerinin de devir teslim işlemleri esnasında bilgi sahibi olduklarını ve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını belirttiği, Sayıştay’ca eski Başkanın mal varlığına tedbir konduğu iddia edilmiş; bu haber Burdur kamuoyuna bomba gibi düşerek mahalli medyada da yaygın bir haber konusu olmuştu.

Bu gelişme üzerine Burdur eski Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, yaptığı açıklamada “kesinlikle böyle bir şey sözkonusu değildir; haberler yalan ve iftiradır. Cumhuriyet Savcılığına kendim suç duyurusunda bulundum. Hukuki süreç de devam etmektedir. Tedbir ya da el konulma yoktur” şeklinde ifadeler kullandı.

Burdur kamuoyunun kafasını karıştıran bu açıklamanın ardından gözler mevcut yönetime ve Başkan Ercengiz’e çevrildi.

İşte Akkaya’nın açıklaması!

“Bugün (27.03.2017) bazı gazete ve İnternet sitelerinde şahsımla ilgili yalan ve iftira dolu haberlere yer verilmiştir.

Haberlerde; şahsımın mal varlığına el konulduğu ya da tedbir uygulandığı belirtilerek kişilik haklarıma saldırılmıştır. Kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildir.

Belediye Başkanlığı görevimi devrettikten sonra görev süremdeki işlemlerle ilgili gerekli incelemeleri yaptırdım. Belediye Şirketleri ile ilgili tespit edilen durum hakkında 12.05.2014 tarihinde bizzat kendim Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Hukuki süreç halen devam etmektedir. Bu yalan ve iftira dolu haberleri yazanlar ve yayımlayanlarla Hukuk önünde hesaplaşacağımızı Kamuoyuna saygıyla bildiririm.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.