Aydınlık’tan İyi Partili Türkkan’a sert yanıt: Sizin kıbleniz Washington!

CİA’nın Türkiye’deki uzantıları ve onların etkisindeki kimilerinin son yıllarda artırdıkları Çin’le Türkiye’nin arasına nifak tohumları sokacak Uygur Türklerine zulmediliyor propaganda ve eylemlerini bitiren Aydınlık Gazetesi’nin Sinciang-Uygur Özerk Bölgesi hakkındaki yalanları çürüttüğü özel yayınına tepki gösteren İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’a cevabı Tunç Akkoç verdi. Aydınlık Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Akkoç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İyi Parti’nin Amerikan yalanlarının sözcüsü haline geldiğini söyledi.

Yeni bir dünya kuruluyor.

Medeniyet Batı’dan doğuya kayıyor.

Avrasya yükseliyor.

Türkiye de yeni dünyada şerefli yerine yerleşiyor.

Çekilen sancılar bu sürecin sancıları.

Avrasya’da Çin’in Bir Yol Bir Kuşak (çağdaş İpek Yolu) projesi hızlandırıcı bir etki yapıyor.

Yeni İpek Yolu’nun temeli olan Orta Kuşak bölümünün can damarı Türkiye

Bir Yol Bir Kuşak projesine darbe vurmak ve onu Türkiye’de duvara toslatmak için ABD Irak ve Suriye’de Kürt koridorunu icat etti.

Bunun bir parçası olarak Türkiye ile Çin’in ilişkilerine çomak sokmak amacıyla Sincian Uygur Özerk Bölgesi’nin etnik sorunlarını kaşıyor.

Geçen yıl CİA ajanı Doğu Türkistan İslam Partisi elemanları ülke çapında açıklamalar, konferanslar şeklinde eylemlerde bulundu.

Seyit Tümtürk Burdur’a da gelmişti.

Aydınlık’ın Sinciang-Uygur Özerk Bölgesi hakkındaki yalanları çürüttüğü özel yayını CİA kışkırtıcılığına son noktayı koymuş, tüm CİA provokatörleri kulaklarından tutulup karanlıklardan gün ışığına çıkarılınca ortalıktan toz olmuşlardı.

Sinciang hakkında her şey için tıklayınız

Ancak hala daha eski bırakılan yerde gezinenler var.

Aydınlık’ın yayınına “Uygur Türklerine zulmetmek için Çin ile birlikte yarışıyorlar. Yazık! Çok yazık! Onların bedeni kıbleye, yürekleri Türkiye’ye dönük. Bu zulme ortak olanları tarih affetmeyecek…” diye tivit hesabından tepki gösteren İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’a yanıt gecikmedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir