Başkan Ercengiz’den engellilere özel ilgi

Başkan Ercengiz, Engelliler Günü

Münasebetiyle Engelliler Onuruna Düzenlediği

Eğlence Gecesinde Engelli vatandaşlarla Birlikte

Burdur Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Cumhuriyet Yaşam Merkezinde yemekli eğlence gecesi düzenledi. Salonu hıncahınç dolduran engelli vatandaşlar ve aileleri, felekten bir gün çaldılar, doyasıya eğlendiler.

Geceye, Başkan Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, Muğla Milletvekili Mürsel Alban, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, Sakatlar Derneği Burdur İl Temsilcisi, Meclis ve Encümen üyesi M. Yavuz Kaya, Meclis üyeleri ve engelli vatandaşlarla aileleri katıldı.

Başkan Ercengiz, gecede yaptığı ve engelli vatandaşların sürekli alkışlarıyla sık sık kesilen konuşmasında, engelli vatandaşların ailelerine hitaben çok büyük fedakârlık yaptıklarını, bunu kendilerinin empatiyle anlamalarının mümkün olmadığını belirterek, “bizler sizlerin bizlere ulaştırdığınız talepler doğrultusunda elimizden geldiği ölçüde sizlerin hayatınızı kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bizler engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak şekilde kaldırımlar yaparak geçiriyoruz” dedi. Bundan dolayı adının “kaldırımcı”ya çıktığını, ancak ne derlerse desinler engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştıran standartlarda kaldırımlar yapmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Ercengiz, “bugüne kadar 120 bin metre kaldırımı yeniledik. Engelli vatandaşlarımızın kullanabileceği standartlarda kaldırım yaptık. Bundan sonra da kaldırımlarımızı engellilere uygun bir şekilde düzenlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Ercengiz şöyle konuştu:

“Ben engelli kardeşlerimizin ailelerine teşekkür etmek istiyorum. Engelli kardeşlerimizi mutlu etmek için kendi hayatlarını feda ediyorlar. Engelli ailelerinin en büyük kaygısının ve tereddüdünün kendisinden sonra engelli kardeşimizin hayatının ne şekilde devam edeceği kaygısı olduğunu biliyorum. Bu bir ülke politikası olmalıdır. Bu bir devlet politikası olmalıdır. Hepimiz bir engelli adayıyız. Şu kapıdan çıkarken düştük ve işte o an engelli olabiliriz. Bu sebeple empati yapabilmeyi öğrenmeliyiz.”

“Biraz önce Ferit kardeşimin de belirtiği gibi, daha yapacak çok işimiz var diye yeniden aday olduğu”nu belirten Başkan Ercengiz, “Burdur halkı teveccüh gösterir de yeniden kazanırsak sizlere hizmete etmeye, daha güzel hizmetler üretmeye devam edeceğiz.

Katıldığımız için sizlere teşekkür ederim” şeklinde sözlerine son verdi.

Konuşmanın ardından Burdur İşitme Engelliler Spor Kulübü adına bir işitme engelli vatandaş Başkan Ercengiz’e plaket takdim etti. Bir engelli vatandaş da okulda yaptığı bir ürünü Başkan Ercengiz’e hediye etti.

Daha sonra engelli vatandaşlar, müzik eşliğinde kıvrak oynak havalarıyla Başkan Ercengiz’le birlikte oyun oynadılar. Çok keyifli bir gece geçirdiler.


Aşağıdaki benzer haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart, AKP için bir kumar mı?
İKİ DAVA, İKİ MAHKEME SALONU
Kuş Cennetine Pimi Çekilmiş Bomba
Bakan’ın karşısına Andımız’la çıktılar
Başbuğ’dan sosyoloji dersi
Bu zihniyet ancak farika satar, hapishane açar
YOZLAŞAN MESLEK ETİĞİı
İnşaat sektörü iflasın eşiğinde
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.