Başkan Ercengiz’in 6 Mart mesajı

Burdur belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz büyük Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 93. Yıldönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınlayarak, büyük devrimciyi ilimizde “konuk etmenin gururunu ve sevincini yaşadıkları”nı belirtti.

Başkan Ercengiz mesajında şu görüşlere yer verdi:

Burdur’un Şeref günü olarak kabul edilen bu özel günde, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha ilimizde konuk etmenin gururu ve sevincini yaşıyoruz.

6 Mart 1930’da Çatalpınar mevkiinden Burdur’umuza güneş gibi doğan Mustafa Kemal Atatürk’ün 93 yıl önce atalarımıza yaşattığı onuru, coşkuyu; 93 yıl sonra aynı heyecanla yüreğimizde hissediyoruz.

O, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü, barışçılığı ve demokrat kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu örnek bir liderdir. Büyük Önder Atatürk, ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, kararlı ve dirençli tutumuyla Türk halkını bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zafere ulaştırmıştır.Atatürk’ün “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir; benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir” sözüyle bizlere verdiği mesaj; Atatürk’ü ve en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benim

semek Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır. Ulusumuzun ışık kaynağı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, aydınlık Türkiye’nin sembolü, büyük devrimci ve düşünce adamı Yüce Atatürk’ün yurttaşlarımızın gönlündeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecek, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecektir. Burdurlular; Atatürk’ün en büyük eserim diyerek bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileridir.

Binlerce değerli insanlar yetiştirmiş bir şehir olarak, çağdaş uygarlık seviyesini yakalamanın gereği ne ise Burdur Halkı ile omuz, omuza vererek, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak için çizdiğin yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Burdur’a hizmet etmenin onur ve gururunu yaşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncülerle, Burdur’a gelerek bizleri şereflendiren Mustafa Kemal Atatürk’ü, Burdur’a gelişinin 93. Yılında bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyor, bu vesileyle bu vatan için canını hiçe sayan şehitlerimizi ve gazilerimizi de minnetle yad ediyor, halkın bu şeref gününü kutluyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.