BAYŞADer’in sanat etkinliği: Burdur Sanat Günleri

Burdur Araştırmacı Yazar ve Şairler Derneği’nin BIG VAGON CAFE’de Akdeniz Kentleri Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Burdur Sanat Günleri adlı sanatsal edebi bir etkinlik düzenledi. 18-19 Haziran günlerinde iki gün sürecek olan etkinliğin programı oldukça dolu.

İlimizin kültürel yapısında önemli yeri olan kuruluşlardan biri olan Burdur Araştırmacı Yazar ve Şairler Derneği (BAYŞADER) Akdeniz Kentleri Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Burdur Sanat Günleri adı altında düzenlediği ve resim sergisi, sanatsal konularda paneller, şiir ve öykü sunumları, müzik dinletisi gibi etkinliklerin yer alacağı program bugün Big Vagon Cafe’de törenle başladı.

Program boyunca yazarlar kitaplarını imzalayacak.

Etkinlik 18-19 Haziran’da 2 gün sürecek ve halka açık olacak.

Programın açılış kurdelesini, TES Şube Başkanı, Kamu Sen İl Temsilcisi ve Burdur Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın, BAYŞADER Başkanı Ahmet Ali Bilgen, eski Belediye Başkanı Çetin Bozcu, Ressam ve E. Veteriner Hekim Mahir Öztürk kesti.

Kurdele kesiminden sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunuşundan sonra sergi gezildi.

Programın ilk gününde (bugün) Alaaddin Üçok, Bahar İkbal Önal, Mahir Öztürk ve Fethi Özdoğan’ın resim sergileri gezildi. Emekli Öğretim görevlisi Ramazan Biçer’in sunduğu Kuvayı Milliye Destanı ve Nazım Hikmet konulu panel ile katılımcı şair ve yazarların sunduğu şiir ve öykü anlatımları dinlendi.

İkinci gününde ise yazarlar kitaplarını imzalayacak. Ardından Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarından Gözde Nur Özcan’ın sunduğu gitarla müzik dinletisi izlenecek.

Bu arada ilimizde son dönemde dikkatleri çekecek kadar öne çıkan ve Pelit Ekmeği, Mısır Ekmeği ve Buğday Ekmeği adıyla Burdur kültür dünyasına 3 kitap birden kazandıran E. Öğretmen Neriman Şimşek Mıhladız KıvılcımHaber’e konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.