Belediye Meclisi’nde AK Parti grubundan basına saldırı ve iftira

Sıcak ve tartışmalı geçen Burdur Belediyesi Ağustos ayı toplantısında, AK Parti Grubu’nca hazırlandığı söylenen ve AK Parti Meclis üyesi Samet Güneş tarafından okunan ortak metinde, Burdur yerel basını bir saldırı ve ithama maruz kaldı. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in Burdur yerel basınını yönlendirdiği, etkilediği ve AK Parti aleyhine bir ortam hazırlanmasına katkı koyduğu algısı yaratılmaya çalışıldı. Başkan Ercengiz ise verdiği cevapta, “basına şunu yazın, bunu yazın diyemem ki…” dedi.

Burdur Belediye Meclisi 2 aylık aradan sonra dün Yukarı Pazardaki belediye Meclis Salonunda Ali Orkun Ercengiz başkanlığında toplandı. Tartışmalı ve sıcak geçen toplantıda Grup Sözcüsünce “Grup kararı” olarak hazırlandığı söylenen bir metni AK Parti Meclis üyesi Samet Güneş okudu.

Güneş, yaptığı değerlendirmeyle basını töhmet altında bıraktı. Burdur yerel basınının Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz tarafından manipüle edildiğini iddia etti.

Bu manipülasyon (hileli yönlendirme) sonucu yerel basının, AK Parti’nin Belediye Başkanı’nı eleştirilerinin ve muhalefetinin, ilimizde ayrımcılığa, kutuplaşmaya sebep olduğu algısını yarattığını ileri sürdü.

Güneş, şöyle dedi: “yerel basınımız, bir süredir AK Parti’nin sizinle ilgili olarak eleştirileri ve muhalefeti, ne yazık ki Burdur’da ayrımcılığa, kutuplaşmaya ve en önemlisi de siyasi kriz sebebiyle Burdur’da hayata geçecek proje ve yatırımların durmasına sebep olduğu gibi bir algı yaratmaya çalışıyor.”

Bu söylem ve itham basın camiasında tepkiye ve nefrete sebep oldu.

Başkan Ercengiz ise verdiği cevapta “basın gözlemler, basın izler, kendine göre bir değerlendirme yapar. Basına şunu yazın, bunu yazın diyemem ki…” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir