Borsa’dan Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Burdur Ticaret Borsası (BTB), her yıl olduğu gibi 2022-2023 eğitim öğretim yılı başında da, Burdur’da faaliyet gösteren okullarda, eğitim/öğretim gören ve maddi durumu iyi olmayan 500 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu. Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, ilçe milli eğitim müdürlerini ziyaret ederek, kırtasiye paketlerini, yönetim ve meclis üyeleri ile birlikte teslim etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Burdur Ticaret Borsası tarafından hazırlanan 250 adet ilk, 250 adet orta öğretim olmak üzere toplam 500 adet kırtasiye paketini, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere ulaştırılarak ailelere katkıda bulundu.

Burdur, Bucak, Çeltikçi, Ağlasun, Kemer, Yeşilova, Karamanlı, Tefenni, Çavdır, Gölhisar ve Altınyayla ilçelerini ziyaret ederek, il ve ilçe milli eğitim müdürlerine kırtasiye paketlerinin teslim edildiğini aktaran Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, “Önceki yıllarda olduğu gibi il merkezi ve ilçelerdeki maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimiz tespit edilip, Borsamıza gönderilen listeler sonucunda kırtasiye paketlerimizi tek elden ulaştırdık. Şüphesiz ki, eğitime ve insana yapılan yatırım, aydınlık geleceğe yapılan en iyi yatırımdır” şeklinde konuştu.

Burdur Ticaret Borsası olarak, imkanlar dâhilinde ilk, orta ve üniversite öğrencilerine dün olduğu gibi bugünde destek verdiklerini aktaran Gündüzalp, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Yardımlarımız sadece eğitimle sınırlı kalmıyor, ilimizin ve ülkemizin yararına olan bütün projelere destek olmayı sürdürüyoruz. Bu vesile ile başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olmak üzere eğitime herkese şükranlarımı sunar, 2022-2023 eğitim/öğretim yılının tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını dilerim.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.