Bu yasakçı kafayla nereye?

Ülkemizi basın ve ifade hürriyeti açısından dünya milletler topluluğu içinde sonlarda Ruanda ve Somali gibi ülkelerle aynı saflarda gösteren yasakçı tutum devam ediyor. Her bombalı saldırının arkasından yayın yasağı getirilmesi mutat olaylardan oldu. Bu kez de gelenek bozulmadı; dün akşamki Atatürk Havalimanındaki canlı bomba saldırısını müteakiben yayın yasağı kondu.

Sabahtan bu yana Facebook, Twitter gibi sosyal medya bileşenlerine ya girilemiyor ya da girilse bile hızın aşırı düşüklüğü nedeniyle insanı sinir küpüne dönüştürüyor, sonuç alınamıyor.

Türkiye’yi toplumsal ve demokratik gelişmenin olmazsa olmazı olan basın ve ifade hürriyeti açısından dünya milletler topluluğu içinde son sıralarda Ruanda ve Somali gibi ülkelerle aynı saflarda gösteren yasakçı ve basın hürriyeti düşmanı tutum devam ediyor. Her bombalı saldırının arkasından yayın yasağı getirilmesi alışılmış olaylar haline geldi. Bu kez de gelenek bozulmadı; dün akşamki 28 Haziran 2016 akşamı) Atatürk Havalimanı’ndaki canlı bomba saldırısını müteakiben Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan yayın yasağı geldi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından, Başbakanlığın talebi üzerine, İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiği bildirildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir