Burdur AKP’de sular durulmuyor

Geçtiğimiz Pazar Öğretmenevi Konferans Salonunda yapılan Burdur Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Divan toplantısının basına kapalı bölümünde cereyan ettiği belirtilen ve Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu’nun “Bucak’ı size yedirtmem” diye isyan eden bir konuşma yaparak meydan okuduğu AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek’ten yazılı bir açıklama geldi. Mv. Petek, Mutlu için “haddini aşan bir konuşma yapmıştır” diye itham ettiği açıklamasında, Dava Adamları grubunun içinde kendisiyle birlikte bazı yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğunu, bu şahsiyetlerin rencide edildiğini iddia etti.

AKP’DE SULAR DURULMUYOR; “BUCAK’I SİZE YEDİRTMEM!”

Geçtiğimiz Pazar (26 Haziran 2016 günü) Öğretmenevi Konferans Salonunda yapılan Burdur Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) genişletilmiş İl Divan toplantısının basına kapalı bölümünde konuştuğu ileri sürülen Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, AKP Burdur örgütündeki huzursuzlukların kaynağı olduğu belirtilen Milletvekili Reşat Petek’i hedef alarak adeta meydan okudu; “Bucak’ı size yedirtmem” dedi. Başkan Mutlu, Bucak’ta “Dava Adamları” adıyla bir sosyal medya grubu oluşturulduğunu, bu grupta ilçeden kimsenin bulunmadığı ileri sürerek “bunu kabullenmemiz mümkün değildir. Bu olay, Bucak Belediye Başkanlığı’na ve AK Parti’ye yapılan bir terbiyesizliktir. Bu olayın üzerine gideceğiz” diye konuştu.

“MERKEZ İLÇE VE GÖLHİSAR’DAN SONRA SIRA BUCAK’A GELDİ?”

AKP çevrelerinden öğrendiğimize göre, Koordinatör Milletvekili Ahmet Koca ve Burdur Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik, İl Başkanı Dr. Süleyman Faki, ilçe ve belde belediye başkanları, İl genel meclisi üyeleri, il, ilçe ve belde teşkilat yöneticileri ve partililerin bulunduğu kalabalık toplantının basına kapalı olan kısmında konuşan Başkan Mutlu, “Merkez İlçe ve Gölhisar’dan sonra sıra Bucak’a mı geldi?” şeklinde isyan ederek tepki gösterdi.

HADDİNİ AŞAN BİR KONUŞMA!

Aşağıda görüleceği gibi, AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek, “dava arkadaşlarım” başlığı ile yayınladığı –basına da aynı başlıkla gönderdiği- mesajda, Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu’ya “Dava Adamları” grubu hakkında yaptığı konuşmanın “haddini aşan bir konuşma” olarak nitelendirdi ve kendisinin de içinde bulunduğu Grup’taki arkadaşlarının rencide edildiğini belirterek tepki gösterdi. Petek, “Sayın Mutlu bu tutumundan vazgeçmesi gerekmektedir” dedi.

BAŞKAN MUTLU HATASINI DÜZELTMELİ

Mv. Petek,  “Başkanın adına veya makamına yönelik bir hareket olmadığı halde, alenen tahkir edici bir üslup kullanması kabul edilemez” diye ifade kullanarak, “bu huşuların kendisiyle özel olarak görüşülseydi denilirse de, alenen yapılan yanlışların düzeltilmesi de aynı usulle alenen yapılması gerekir” dedi. Başkan Mutlu’nun da “hatasını düzeltmesini” istedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir