Bucak’ta bisiklet çıkışı yayılıyor

Milletvekili Uğur ve AK Parti İlçe Başkanından Başkan Ünal’a bisikletli destek tutu

Milletvekili Yasin Uğur ile AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Oğuz, geçen gün makam aracını bırakarak tasarruf için bisikleti tercih eden ve işine bisikletle gidip gelmeye başlayan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’a bisikletle destek turu attı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Milletvekili Uğur, “Bucak Belediye Başkanımız Emrullah Ünal’ın bisiklet kültürü ve kullanımını yaygınlaştırmak için başlatmış olduğu bisiklet kullanım kampanyasına bizler de İlçe Başkanımız Mustafa Oğuz ile destek verdik. Bisiklet kullanımının ilimiz ve ilçelerimizde yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak için, Bucak İlçemizde küçük bir şehir turu attık. İlçemiz topografik olarak günlük işlerde bisiklet kullanımına oldukça uygun. Bisiklet kullanımının sağlık, ulaşım, çevre ve tasarruf anlamında birçok faydası var. Ayrıca bisiklet kullanımı şehirlerimizin otopark ihtiyacını en az seviyeye indiriyor. Bu anlamda Bisiklet kullanımının ilimizde ve ilçelerimizde yaygınlaştırılmasını bizler de destekliyoruz” dedi.

Kamuoyunun dikkatleri, dünyada önemli tasarruf açığı bulunan ülkelerden bir olan, Koronavirüs salgınının kendi kendimize yetmenin hayatiyeti konusunda önemli bir uyarı yaptığı ve devlet ve hükümet olarak “üretim odaklı ekonomi” modeline geçtiğimiz açıklamaları yapılan Türkiye’de, Bucak’tan başlatılan bu tasarruf hamlesinin örnek teşkil ederek dalga dalga yayılıp yayılmayacağına çevrildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir