BURDUR’DA 19 MAYIS COŞKUSU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Milli Mücadelenin 103. yıl dönümünde İlimizde düzenlenen programlarla kutlandı.

Kutlama programı çerçevesinde Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çelenk sunuldu.

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ziyarette bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya ve beraberinde yer alan iki Milli Sporcumuz Ece Ece ve Mehmet Kılıç’ı makamında kabul etti.

Burdur Merkez Spor Salonunda düzenlenen kutlama programının başında Vali Ali Arslantaş, Garnizon Komutanı P. Komd. Alb. Yavuz Çankaya ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile birlikte törene katılan öğrencilerin, vatandaşların ve protokolün bayramını kutladılar.

İstiklal Marşı’nın okunması ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam eden programda, Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Öğrencisi Eray Ak ve kompozisyon yarışmasında birinci olan Gençlik Merkezi üyesi Ozan Alsan eserlerini okudular.

Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Sultan  Ayhan’ın Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okuması sonrası Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Vali Arslantaş ve protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.

Spor Lisesi öğrencileri tarafından jimnastik ve Judo gösterisi sonrası Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları tarafından Kick Boks gösterisi sunuldu.

Coşkuyla devam eden programda, Teke Yöresinin Başkenti Burdur’u en iyi şekilde temsil eden ve Üniversiteler Arası Halk Oyunu Yarışmasında son üç yılın şampiyonu Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Halk Oyunu ekibi gösterisini sundu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yıl dönümü anısına Sosyal Bilimler Lisesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Lisesi, USO Anadolu Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi ve Bahçeşehir Kolejinden oluşan 103  öğrencimiz Cuma Ovası Yörük Ali Zeybeğini sergilediler.

Kutlama programı Burdur Güzel Sanatlar Lisesi Müzik öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırladığı müzik dinletisi ile sona erdi.

Programa Vali Ali Arslantaş, Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Komd. Yavuz Çankaya, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, Baro Başkanı Ramazan Gedik, MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Jandarma Komutan Yardımcısı J. Alb. Engin Hatipoğlu, kurum müdürleri, gaziler, Şehit yakınları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.