Bursalı’dan Evlat Nöbetine ziyaret

İki gündür Güneydoğu’da olan Vatan Partisi heyeti, Şırnak ve Silopi örgütlerinin açılışını yaptıktan sonra programına Diyarbakır’da devam etti. Heyet sabah saatlerinde ilk olarak 556 gündür HDP Diyarbakır İl Binası önünde evlat nöbeti tutan Diyarbakır Annelerini ziyaret etti. Aileler ilk günden beri yanlarında olan, seslerini duyuran Vatan Partisi’ne teşekkür etti.

‘BU ÇADIRLARI ZAFERLERLE KALDIRACAĞIZ’

Ziyaret sırasında açıklama yapan Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, “556 gündür annelerimiz, babalarımız Diyarbakır’da bu terör partisinin önünde destan yazıyor” dedi.

Bursalı, “bu destan bütün Türkiye’nin destanı oldu. Annelerimizin gözlerindeki kararlılık, yüreğindeki ateş bütün Türkiye’nin kararlılığı oldu. Buradaki birlik, analarımızın sesi, babalarımızın sesi dünyayı titretti. İyi ki buradasınız, bütün milletimize güç verdiniz. Türkiye’yi buradan birleştireceğiz, Türkiye’nin sorunlarını buradan çözeceğiz. Kardeşlerimize buradan kavuşacağız. Bu nöbet çadırını zaferlerle kaldıracağız. Ölmeyeceğiz, yaşayacağız! Hep beraber o kardeşlerimize kavuşacağız. Analarımız o kardeşlerimizle, babalarımız o kardeşlerimizle kucaklaşacak. Düğünler, bayramlar yapacağız. Eminiz bu bayramları buradaki kararlılık, analarımızın kararlılığı getirecek” değerlendirmesinde bulundu.

FİDANLARIMIZI DAĞA GÖTÜRENLERLE FİDAN DİKTİLER

Vatan Partisi Genel Sekreteri, “bir de bu kararlılığı görmek istemeyenler var. Onlar Türk milletinin parçası değil. İşte Türk milleti burada. Türk de biziz Kürt de biziz hepimiz Türk milletiyiz! Daha iki gün önce Diyarbakır Annelerinin yüzüne bakmayanlar, gözüne bakmayanlar, sesini duymayanlar, Pervin Buldanlarla gidip fidan diktiler. Burada gencecik fidanlarımızı dağa kaçıranlar, dağa götürenler orada fidan diktiler. O fidanlarınız yeşermeyecek, fidanlar buradan yeşerecek! Fidanlarımız dağdan gelecek, analarımızla kucaklaşacak. Diyarbakır orman olacak. Gerçek fidanları burada dikeceğiz. Son kardeşimiz gelene kadar buradayız, buradan zaferlerle ayrılacağız” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.