“Deprem” bunun neresinde; hey Allah’ın şaşkın kulu?

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde CHP ile Millet İttifakı içinde yer alarak seçimlere giren İYİ Parti, ülke çapında aldığı CHP’den istifa edip yuvaya dönme kararı münasebetiyle Burdur yerelinde CHP Grubu içinde yer alan İYİ Partili Namık Kemal Özkan ve Mesut Özcan da karara uyarak istifa ettiler. Ancak CHP –İYİ Parti’nin tüm Türkiye’de olduğu gibi Meclis’te ittifakı devam ettirecekleri öğrenildi. Kaldı ki, İYİ Partili üyeler karşıt oy kullansalar da CHP grubu gene de 13+1 üstünlüğünü muhafaza ediyor. Sosyal medyada yapılan “darbe”, “deprem” gibi öküzün altında buzağı arayan haberler akıllara Âşık Dertli’yi getirdi. “Deprem” bunun neresinde; hey Allah’ın şaşkın kulu?

İYİ Parti Genel Merkezi kararı aldı. CHP’nin yerel iktidarları ele geçirdiği yerlerde CHP listelerinden seçilmiş Meclis üyeleri istifa ederek partilerine katıldı. Bu kapsamda Burdur Belediye Meclisi’ne CHP listesinden seçilmiş olan İYİ Partili Mesut Özcan ve Namık Kemal Özkan da istifa ederek Meclis’te yeni bir grubun oluşmasını sağladı.

Ancak sosyal medya haberlerinde “deprem” diye nitelendirilen istifalar için “Meclis toplantılarında CHP’den bağımsız hareket edecekleri” iddialarının sadece iddiadan ibaret olduğu öğrenildi.

Ayrıca İYİ Partili üyelerin istifalarının, içki kaçakçılığı ile ilişkilendirilen Atam Gülcü olayı ve Başkan Akbulut’un AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’nin vergi kaçakçılığı iddialarıyla ilişkilendirilmeye çalışılmasının da zorlama ve asparagas olduğu belirtiliyor.

Sosyal medyada yapılan “darbe”, “deprem” gibi öküzün altında buzağı arayan haberler akıllara Âşık Dertli’yi getirdi. “Deprem” bunun neresinde; hey Allah’ın şaşkın kulu?

Aşık Dertli’nin ünlü şiiri

Telli sazdır bunun adı

Ne ayet dinler ne kadı

Bunu çalan anlar kendi

Şeytan bunun neresinde

Venedik’ten gelir teli

Eriktendir bunun kolu

Hey Allah’ın şaşkın kulu

(Be Allah’ın sersem kulu)

Şeytan bunun neresinde

Abdest alsan aldın demez

Namaz kılsan kıldın demez

Kadı gibi haram yemez

Şeytan bunun neresinde

İçinde mi dışında mı

Burgusunun başında mı

Göğsünün nakışında mı

Şeytan bunun neresinde

Dut ağacından teknesi

Kirişten bağlı perdesi

Behey insanın teresi

Şeytan bunun neresinde

Dertli gibi sarıksızdır

Ayağı da çarıksızdır

Boynuzu yok kuyruksuzdur

Şeytan bunun neresinde

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir