EMİTT, 23’ncü kez kapılarını açtı

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)

Dünyanın en önemli turizm fuarlarının başta geleni olan Emitt Fuarı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 23’ncü kez kapılarını açtı. Burdur’un da yerini aldığı Fuar, 31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü paylaşımına göre, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) koordinasyonu ve desteği ile devam eden tanıtım çalışmaları kapsamında katılım sağlanan fuarda, Burdur ve komşu İlimiz Isparta tanıtım faaliyetlerini bir arada yürütüyor.

BAKA koordinasyonunda ve desteğinde açılan EMITT Fuarı’nda, Turizmin Başkenti Antalya ve Lavantası, gölleri, gülleriyle dikkatleri çekecek Burdur ve Isparta stantlarında, antik çağlardan bu yana çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan bölgenin tarihi, eserleri, antik kentleri, müze ve ören yerleri, alternatif turizm zenginlikleri ziyaretçilere anlatılacak.

Bu sene rekor seviyede yabancı profesyonel ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanan, Dünya’nın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) bu yıl 94 ülkeden bin 100 ana firma, alt katılımcılarla toplamda 5 bin 602 firmayı ağırlıyor.

EMITT, geçtiğimiz yıla oranla katılımcı anlamında %25 büyüme kaydetti. Dünyanın dört büyük turizm fuarından biri olan ve ITE Turkey tarafından organize edilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nı bu sene 57 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı CHP’den vatanseverler bir bir gidiyor
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Gazetelere seçim paketi yok mu?
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Sarı Basın Kartı Yönetmeliğine tepki
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir