Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı

Eski Vali Yılmaz’ın Kemal Arslan

Hakkında Açtığı Bir Dava Daha Beraatla Sonuçlandı

Başında bulunduğu ilde vatandaşlarıyla çok şiddetli geçimsizlikleri olan, kitle örgütü önderlerini, iş insanlarını ve sendika temsilcilerini baskıyla sindirmeye kalkışan eski Burdur Vali Şerif Yılmaz’ın iş insanı ve kitle örgütü temsilcisi Kemal Arslan’a açtığı davalar bir bir beraatla sonuçlanıyor. Arslan, bugün bir hakaret davasından daha beraat etti. Beraatla sonuçlanan üçüncü davaydı.

Bugün (25 Ocak 2019 günü) Burdur 1’nci Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada hâkim, Arslan’ın eski Vali hakkında yaptığı basın açıklamasında kullandığı “eşkıya, diktatör, imparator, padişah” söylemlerinden dolayı açılan hakaret davasında beraata hükmetti.

Başında bulunduğu ilin dik duruşlu, boyun eğmez vatandaşlarıyla çok şiddetli geçimsizlikleri olan, Burdur’u OHAL’in de üzerinde keyfi kararlarla yönetmeye çalışan, kitle örgütü önderlerini, iş insanlarını ve sendika temsilcilerini baskıyla sindirmeye kalkışan eski Burdur Vali Şerif Yılmaz’ın iş insanı ve kitle örgütü temsilcisi Kemal Arslan’a karşı açtığı davalar bir bir beraatla sonuçlanıyor. Bugün (25 Ocak 2019 günü) Burdur 1’nci Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada hâkim, “eşkıya, diktatör, imparator, padişah” söylemlerinden dolayı açılan hakaret davasında beraata hükmetti. Bu beraat, açılan ama berata eden 3’ncü davaydı. Kemal Arslan, tutuklanma istemiyle açılan davanın ilk duruşmasında “yurt dışına çıkış yasağı” konarak tutuksuz yargılama kararı verilmişti.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Yozlaşan meslek etiği
Burdur’u sirke benzetmeye sert tepki Yerel seçimler, kent ve engelliler
Başkan Ercengiz’in kadın ordusuyla kitlesel yeni kutlaması Perinçek, Anadolu’yu karış karış geziyor
HDP’yle işbirliği AKP’ye en etkili seçim desteğidir İktidar nimetleri olmadan da belediye yönetilebiliyor
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Kendi elektriğini kendi üreten Belediye
Say ile Özçelik arasında sosyal medya savaşları CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.