Engelli Öğrencilerin Kep Sevinci

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin Topluma Hizmet Uygulaması dersi kapsamında düzenlediği “Engelsiz Üniversite Hayaldi Gerçek Oldu Projesi” adlı program MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda hayata geçirildi. Engelsiz Üniversite projesi kapsamında MAKÜ’de bir günlük üniversite eğitimlerini tamamlayan Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri hem üniversiteden mezun olmanın, hem de kep atmanın sevincini yaşadılar.

MAKÜ KİMER (Kurumsal İletişim ve Uygulama Merkezi) bildirimine göre, Programa Rektör Prof. Dr. Korkmaz, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Karakelle, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Perihan Ünivar, Prof. Dr. Nihat Karaer, Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Yılmaz, akademisyenler, MAKÜ öğrencileri, özel öğrenciler ve veliler katıldı.

MAKÜ Müzik Eğitimi Bölümü öğrencilerinin müzik dinletisi ile başlayan törende açılış konuşmasını proje yürütücüsü Dr. Feride Ersoy yaptı. “Her şey bir hayali keşfetmek ile başladı” diyerek konuşmasına başlayan Ersoy; “Topluma Hizmet Uygulaması dersimizde bir farkındalık olmasını istedim. Bunu öğrencilerim ile paylaştım. Çok değişik fikirler çıktı. Ve en önemlisi de özel bir öğrencinin üniversite bitirme hayaliydi. Biz bunu bu gönüllü yüreklerle yaptık. 3 kişi ile başladığımız bu yolda şuan çok sayıda gönüllü öğrencimiz var. Zincir genişliyor. Böyle güzel etkinlikler yapmak, toplumda farkındalık oluşturmak hem bizi, hem de bu özel öğrencilerimizi mutlu ediyor. Dün sembolik eğitimlerini tamamlayan 6 özel öğrenci bugün mezun olacaklar” dedi.

Daha sonra tüm veliler adına Sema İnci, sürece ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaşıp, yapılan böylesi güzel etkinlikler ile yaratılan farkındalıkların hem kendilerini özellikle de özel olan çocuklarını çok sevindirdiğini dile getirdi.

Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Emine Akkeyik de bir konuşma yaparak, yapılan etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz yapmış olduğu konuşmada; “üniversitemiz topluma, hayata dokunmaya, toplumla bütünleşmeye önem gösteriyor. Yapılan etkinlikler ve yapılan çalışmalaraa bir bütün olarak katkı vermemiz gerekiyor. Böylesi güzel bir etkinlikte emeği geçen tüm eğitimcilerimizi ve akademisyenlerimizi kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri halk dansı gösterisi sundu. Daha sonra öğrenciler, veliler ve okul öğretmenlerinin birlikte hazırladıkları işitme engelliler için özel hazırlanan müzik ve dans gösterilerini sahnelendi.

Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri Turan Tiren, İbrahim Enes İnci, Veli Uçar, Durmuş Çolak, Mehmet Ceber ve Kemal Eren’e diplomalarını Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Karakelle ve Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Yılmaz birlikte verdiler. Diplomalarını alan özel öğrenciler konfeti ve müzik eşliğinde keplerini havaya fırlattılar. Mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler sevinçlerini aileleri ile paylaştılar.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart AKP için bir kumar mı? Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Deniz Kurt, basınla buluştu
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Haziran’a saldırı
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR BUSİAD’tan MAKÜ’de “fikri mülkiyet” konferansı
Kuş cennetine pimi çekilmiş bomba Yılmaz bir adam
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.