“Hükümet, Burdur’a, CHP’li bir Belediye’de diye mi destek vermiyor?”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Burdur Belediye Başkan adayı Deniz Kurt, sabah kahvaltısında basınla biraraya geldi. Kendisini tanıtan Deniz Kurt, basının sorularına da cevap verdi. İlimizin devlet yardım ve desteklerinden yeterince yararlanamadığını ifade eden Kurt karşı bir basın mensubu,  “Hükümet, CHP’li bir Belediye’de diye mi ilimize destek vermiyor?” diye sordu.

Toplantıya, AKP belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, AKP İl Başkanı Volkan Mengi, Gençlik Kolları Başkanı, Bucak AKP belediye Başkan aday adayı İbrahim Nanecioğlu ve basın mensupları katıldı.

Kahvaltı sonunda açış konuşmasını yapan İl Başkanı Volkan Mengi, “Burdur’umuzda devletimizin ve hükümetimizin yapacağı büyük yatırımları özlem ve hasretle beklediğini hissediyor ve görüyoruz. Adayımız Deniz Kurt’un bu özlemi gidereceğini biliyoruz. AK Parti il Yönetimi olarak Adayımız Deniz Kurt ile birlikte sahadayız ve kazanıncaya kadar mücadelemiz devam edecek” dedi.

Ayrıştırıcı değil, birleştirici olmaktan yana olduklarını belirten belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, “Belediye Başkanı oluğumuz zaman kimseyle kavga etmeden, kimseyi ayrıştırmadan halkımız hizmet etmeye devam edeceğiz. Sorun olmak için değil, Burdur’un çözülemeyen problemlerine çözüm olmak için geliyoruz” dedi.

Kurt şöyle konuştu:

PROJE ÜRETMEDEN DESTEK GELMEZ;

MEVCUT BELEDİYE PROJE ÜRETMİYOR; BİZ PROJE ÜRETECEĞİZ

“Proje üretmeden destek gelmez. Mevcut belediye proje üretmiyor. Biz proje hazırlamadan yardım bekleyen bir anlayışa sahip değiliz. Birçok projemiz hazır, önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Hazırladığımız bu projelerle Burdur’un çözülemeyen dertlerini çözüp, halkımıza yeni ufuklar açacağız. Belediyecilik anlamında şeffaf, adaletli ve çözüm üreten bir belediye olacağız ve hedefimizde bu yöndedir. Esnaflık tecrübemle birlikte çözüm odaklı bir yapıyla hareket edeceğiz.”

“İstanbul’da Cumhurbaşkanımız bu görevi takdim ederken Burdur’a ayrı bir önem verdiğini belirttiler” diyen Kurt, sözlerine, “biz de Cumhurbaşkanımızın bize verdiği önemi ve güveni boşa çıkartmamak için çalışacağız gerekeni yapacağız. Teşkilatın hepsi arkamızda ve hepsi seçime hazırlar. Diri bir teşkilatla yola çıktık” diye son verdi.

Basın mensuplarının sorularını da alan Deniz Kurt, ilin önemli gördüğü meseleleri hakkındaki soruya, ”trafik, otopark ve imarla ilgili düzenlemeler” diye cevap verdi.

İLİN SORUNLARI MERKEZİ HÜKÜMETLE

YEREL İDARE AYNI TARAFTA OLURSA ÇÖZÜME KAVUŞUR

İlin sorunlarının merkezi hükümetle yerel idarenin aynı tarafta olmasıyla çözüme kavuşabileceğinin altını çizen Deniz Kurt, “sorunlar, yerel idareyle merkezi hükümet aynı tarafta olursa çözüme kavuşur. Burdur’un sonuçta kendi kaynakları ve geliri belli; beş sene içinde işte yapılabilenleri görüyoruz. Kendi kaynaklarıyla ancak bu kadar yapılabiliyor. Merkezi hükümetin desteği olmadan bazı projeleri geçirmeniz çok zor. Bunların başında da trafik geliyor” diye konuştu.

“HÜKÜMET, BURDRU’A CHP’Lİ BİR BELEDİYE’DE DİYE Mİ DESTEK VERMİYOR?”

Bu açıklama üzerine bir basın mensubu, “şöyle bir şey söylediniz. Merkezi hükümetin vereceği destekle diye. Buradan şu sonucu çıkarabilir miyiz? Burdur CHP’li bir Belediye’de olduğu için Hükümet bilerek mi destek vermiyor?” diye soru yöneltti.

Deniz Kurt bu soruyu, “bilerek destek verme değil de, biliyorsunuz, iki tane bakanımız geldi. Karşılama sadece başkan yardımcısı düzeyinde karşılama oldu. Herhangi bir proje sunumu olmadı. Orada öğrenciler çay ikramında bulundular. Ringlerden şikayetçi oldular. Bakan da iki tane elektrikli otobüs sözü verdi” şeklinde cevaplandırdı.

Araya giren Volkan Mengi, “ben eklemek istiyorum. Cumhurbaşkanımız Burdur’a geldiğinde Sayın Belediye Başkanımız su sorununu anlattı. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla DSİ tarafından isale hattı, yen i kuyular ve su deposu yapıldı. 3 yıldır artık Belediye’den böyle bir talep, arzu, istek göremiyoruz artık. Bundan dolayı da ilimiz devletimizin nimetlerinden maalesef yararlanamıyor” dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart AKP için bir kumar mı? Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış İnşaat sektörü iflasın eşiğinde
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Hendeklerden kurutulunca yeşil sahalara çıktılar
ADD’ye ağır sözler: Kavaktan elma beklemek BUSİAD’tan MAKÜ’de “fikri mülkiyet” konferansı
Kuş cennetine pimi çekilmiş bomba Yılmaz bir adam
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.