HDP ile işbirliği AK Parti’ye en etkili seçim desteğidir

Vatan Partisi (VP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti yönetimlerine ABD kara gücü bölücü terör örgütü PKK’nin legal siyasi kanadı olan Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile işbirliği uyarısı yaptı. Fırat’ın doğusuna askerî harekât koşullarında HDP ile işbirliğinin Mehmetçiğe ihanet anlamına geldiğini belirten Perinçek, “bu işbirliği, AK Parti’ye en etkili seçim desteğidir” dedi.

VP resmi sitesinde de yayınlanan habere göre, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün İstanbul İl Merkezinde bir basın toplantısı yaparak, Fırat’ın Doğusuna askerî harekât koşullarında, HDP ile işbirliğinin Mehmetçiğe ihanet anlamına geldiğini vurguladı. Perinçek, “bu işbirliği, AK Parti’ye en etkili seçim desteğidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK’nin) birkaç gün içinde Fırat’ın doğusuna operasyon yapacağını açıkladığını hatırlatan Perinçek, “bu harekât, haklıdır, yerindedir. Ordumuzun bu harekâttan da zaferle çıkacağını biliyoruz. Bütün milletimizin yüreği bugün Mehmetçikle birlikte çarpmaktadır. Mehmetçiğimizin kılıcı keskin olsun, bahtı açık olsun!” diye konuştu.

İÇ CEPHEYİ GÜÇLENDİRMEK

Türkiye’nin batıdan, Ege üzerinden ABD-İsrail-Yunanistan tarafından kuşatılıp tehdit edildiği şartlarda, Türk ordusunun bölgesel ve küresel dengeleri etkileyecek bir operasyona başlama kararı alındığını vurgulayan Perinçek, “ordumuzun PKK’yı en kısa sürede temizlemesi için, iç cephenin sağlamlaştırılması belirleyici önemdedir. Milletimiz, Ordumuzun cephe gerisindeki güçtür ve vatan savaşımızın kazanılması için her fedakârlığı yapacak birikime sahiptir. Ülke içinde hiçbir örgütün PKK terör örgütüne hizmette bulunmasına izin verilemez” dedi.

Vatan Partisi lideri Perinçek konuşmasını şöyle sürdürdü:

PKK’NIN KOLU OLAN HDP KAPATILMALIDIR

“PKK’nın Meclis kürsüsünden yararlanmasına, belediyeleri ele geçirerek otorite alanları kurmasına, halk üzerinde baskı örgütlemesine, terör faaliyetine eleman bulmasına, haraç toplamasına kesinlikle izin verilemez.

“HDP adındaki siyasal parti, herkesin bildiği gibi PKK’nın koludur. Bu örgüte izin vermek, Mehmetçiğe kurşun sıkılmasına izin vermektir, vatanımızı silahla bölme faaliyetine izin vermektir. Hele Ordumuzun bölge ve dünya dengelerini etkileyecek bir harekâta girdiği bugünkü koşullarda, HDP’nin derhal kapatılması şarttır. Türk Milleti, PKK’nın Millet Meclisinin ya da Belediye Meclislerinin kürsülerini ve sıralarını işgal etmesini istemiyor. Anayasamızın ve Siyasî Partiler Kanununun düzenlemeleri açıktır. Vatan Partisi olarak birkaç gün içinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuracağız ve HDP’nin kapatılmasını öngören kesin kanıtları sunacağız.

“Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Anayasa Mahkemesi katında Parti kapatma davası açmaya yetkili yargı kurumu olarak hukuki görevini yerine getirmek durumundadır. Bu sorumluluk artık ertelenemez, yarına bırakılamaz.”

HDP İLE İŞBİRLİĞİ MEHMETÇİĞE İHANETTİR

Yerel seçimlere gidilirken CHP ve İyi Parti’nin HDP ile işbirliği yaptığını milletin gördüğünü, bu işbirliğinin perdelenemeyecek kadar açık ve seçik olduğunu, “bu işbirliğinin ABD’nin Türkiye’deki iktidar projeleriyle bağlantısı”nın da “apaçık ortada olduğu”nu vurgulayan Perinçek, HDP ile işbirliğinin anlamlarını şöyle sıraladı:

HDP ile işbirliğinin milletimizle, vatanımızla, Cumhuriyetimizle ilgili hiçbir gerekçesi yoktur.

HDP ile işbirliği, PKK ile işbirliğidir.

HDP ile işbirliği, Mehmetçiğe ve polisimize kurşun sıkanlara destektir.

HDP ile işbirliği, PKK’ya haraç toplanmasına olanak sağlamaktır.

HDP ile işbirliği, terör faaliyetine eleman bulması için PKK’ya destektir.

HDP ile işbirliği, PKK’ya otorite alanları kurması için yardım etmektir.

HDP ile işbirliği, hele bugünkü koşullarda Mehmetçiğe ihanettir, vatana ihanettir.

HDP ile işbirliği düşmanla işbirliğidir.

CHP İLE İYİ PARTİ YÖNETİMLERİNE VE ABDULLAH GÜL‘E UYARI

Vatan Partisi’nin, seçimlerde ya da başka platformlarda HDP’yle asla işbirliği yapmayacağını ve HDP ile işbirliği içinde olanlarla birlikte olmayacağının altını çizen Perinçek sözlerine, “CHP ve İyi Parti yönetimlerini, HDP ile işbirliğine son vermeleri için uyarıyoruz. Bu işbirliği, Mehmetçiğe ihanet anlamı taşımak yanında, Ak Parti’ye en etkili seçim desteğidir. Devletimiz ve Milletimiz, ABD’nin stratejik piyonu olan PKK terör örgütünü bitirecektir. HDP ile işbirliğine en kararlı yanıtı milletimizin vereceğinden eminiz” şeklinde son verdi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart AKP için bir kumar mı? Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış İnşaat sektörü iflasın eşiğinde
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Hendeklerden kurutulunca yeşil sahalara çıktılar
ADD’ye ağır sözler: Kavaktan elma beklemek BUSİAD’tan MAKÜ’de “fikri mülkiyet” konferansı
Kuş cennetine pimi çekilmiş bomba Yılmaz bir adam
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.