Gölhisar Belediyesi’nden örnek bir uygulama

Bir Savurganlığın Önüne Gölhisar Belediyesi Geçti

Gölhisar Belediye Meclisi, aldığı örnek kararla tasarruf yoksunu ve ekonomik krizlerin içinde debelenip duran ülkemizde bir ilke ve örnek bir karara imza attı. Ağustos ayı Meclis toplantısından, düğün sahiplerinin ‘oku’ adlı davetiyeler yerine davetiye kartı dağıtmaları tavsiyesi kararı aldı. Böylece ‘oku’ adı verilen kullanılmayan, alanların genellikle çöpe attıkları en adi gömlek, tülbent vs eşyaların dağıtılmasının önüne geçilerek önemli bir miktarda bir tasarruf sağlanacağı, önemli bir savurganlığın önüne geçilmiş olacağı belirtiliyor.

Gölhisar Belediye Başkanlığı düğünlerde büyük maddi külfete neden olan bazı uygulamaların kaldırılması ya da değiştirilmesi için tavsiye niteliğinde meclis kararı aldı.

Gölhisar Belediyesi Basın Bürosunun bildirdiğine göre, Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural, düğünlerin yeni aile kuran gençlerimizi maddi olarak sıkıntılı günlere değil, mutlu ve umutlu bir geleceğe hazırlaması gerektiğini belirtti.

‘OKU’ YERİNE DAVETİYE KARTI

YA DA SOSYAL MEDYA, HOPARLÖR GİBİ ARAÇLARI KULLANIN

Başkan Ramazan Canural, “yıllardır düğünlerimizde havlu, gömlek, seccade ve bez gibi ürünlerden oluşan ve adına ‘oku’ dediğimiz davetiyeler dağıtılmaktadır. Ayrıca düğünlerimizin 3 gün boyunca devam etmesi hem düğün sahiplerine hem de yakınlarına maddi manevi zarar vermektedir. Biz de Belediye Meclisi’miz olarak aldığımız tavsiye kararı ile , ‘oku’ yerine davetiye kartı dağıtımı ya da hoparlör, sosyal paylaşım siteleri ve Belediye’miz resmi internet sitesi gibi Belediye’miz iletişim kanallarından davetlerin yapılmasını ve düğün süresinin 2 güne indirilmesini tavsiye ettik” dedi.

YENİ EVLENECEK ÇİFTLERE KATKIDA BULUNMALIYIZ

Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural, bu tavsiye kararı almakta ki amaçlarının düğün yapacak ailelerin ağır maddi külfetten kurtulmaları, buralardan elde edilen gelirlerinde iyi bir gelecek kurmaları için evlenecek çiftlere verilmesi olduğunu belirtti.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ VE BAŞKANI

DAVETİ EDECEKLERİN SADECE NOT BIRAKMALARI YETERLİ OLACAKTIR

Başkan Ramazan Canural, “bundan sonra düğün yapacak vatandaşlarımız, şahsımı ve Belediye Meclis üyelerimizi davet edecekleri vakit sadece sekreterlik birimine not bırakmaları yeterlidir”  dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir