Halaçoğlu: Kükreyenlerin sesi çıkmadı

Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Türkiye’de Barzani’nin ziyaretini müteakiben havaalanlarına ve Çankaya’ya Kürt bayrağının asılması sonrası Irak’ta Kerkük Şehir Konseyi kararı ile kamu binalarına Kürt Bölgesel Yönetimi bayrağının asılmasına tepki gösterdi. Halaçoğlu, “Barzani’nin bezini İstanbul ve Ankara’da bayrak diye Türk bayrağının yanına asanlar, Kerkük’e de dolaylı astırdılar. Kükreyenlerin sesi çıkmadı” dedi.

Kerkük Kent Meclisi’nin, Türkiye’nin asmasını gerekçe göstererek Kürdistan bayrağının Irak bayrağı ile Kerkük sınırları içinde resmi binalara asılmasına yönelik kararı yoğun tartışmalara neden olurken, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, yaşanan duruma tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Halaçoğlu, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

‘Kerkük Türk’tür Türk kalacaktır diyenler nerede? Barzani’nin bezini İstanbul ve Ankara’da bayrak diye Türk bayrağının yanına asanlar, Kerkük’e de dolaylı astırdılar. Kükreyenlerin sesi çıkmadı. Bilge Kağan boşa söylememiş. “Ey Türk titre ve kendine dön.” Ne yazık ki 1300 yıl sonra yine titrememiz gerekiyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.