Halktan PKK çağrılarına tokat gibi cevap

Örgütün para kaynağı uyuşturucu tarlalarını TSK’nin yoketmesi üzerine, Batı destekli Amerikan kara gücü bölücü terör örgütü PKK’nin liderlerinden Murat Karayılan’ın, “Lice’ye sahip çıkılması gerekiyor” çağrısına halktan tokat gibi cevaplar ardardına geliyor

Ulusal Kanal’ın Genelkurmay Başkanlığı askeri kaynaklarından aldığı bilgiye göre, bölücü terör örgütünün finans kaynağı olan yasa dışı uyuşturucu madde ekim alanlarının bulunduğu Diyarbakır Lice’de, uyuşturucu gelirini kaybeden örgüt liderleri, sürekli olarak yandaşlarına “dayanışma için eylem yapın” talimatları veriyor. Buna rağmen halktan destek göremeyen ve çaresiz kalan örgüt mensupları teslim olmayı seçmek zorunda kalıyor.

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan’ın “Lice’ye sahip çıkılması gerekiyor” çağrısına, örgüt üyelerinin ve işbirlikçilerinin sosyal medyada “Lice elden gidiyor”, “Lice yanıyor” gibi her türlü yalanlarına rağmen, bölge halkı örgüte ve teröristlere destek vermiyor.

Öte yandan alınan son istihbarat raporlarına göre, son olarak Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde vatandaşlarımızın teröre karşı yürümesi ve 600 kişilik grubun Türk bayrakları açarak ilçeyi “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganlarıyla inletmesi örgüt liderlerini sersemletti ve çileden çıkardı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin büyük bir kararlılıkla sürdürdüğü operasyon bölgedeki psikolojiyi de etkilemiş durumda. Bu üstün ve profesyonel güç karşısında teröristlerin direnme azmi, moral ve motivasyonları da kayboldu. Halkın desteğini göremeyen ve halkın arasına karışıp gizlenemeyen teröristler ise başka yol bulamayıp teslim olmayı tercih ediyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir