Valilik, Çeltikçi cinayetiyle ilgili resmi açıklama yaptı

İşte Valilik açıklaması!

İlimiz Çeltikçi İlçe Emniyet Amirliği sorumluluk bölgesinde 18.09.2013 tarihinden itibaren kayıp olarak aranan F.Ö. isimli şahıs ile ilgili olarak kayıp olduğu tarihten itibaren, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından; Antalya, Isparta illeri ile Bucak ve Çeltikçi ilçelerinde yapılan titiz, ısrarlı ve uzun mesaili araştırma ve çalışmalar neticesinde edinilen yeni bilgilerle kayıp F.Ö. isimli şahsı olay günü öldürdüğü ve cesedini ormanlık alana attığı tespit edilen Y.Ç. ile birlikte olayla ilgisi olduğu tespit edilen RA, MZ, MÖ, RÖ, KÖ ve SÖ isimli şahıslar Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla görevlilerce gözaltına alınmıştır.

Şüpheli Y.Ç. ve şüpheli S.Ö. refakate alınarak şüpheli S.Ö.’ nün göstermiş olduğu ormanlık ve uçurum alanda İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan arama ve tarama çalışmalarıyla kayıp F.Ö. nün cesedi Bucak ilçesi Kocaaliler köyünde ormanlık alanda çürümüş vaziyette bulunmuştur.

Olayla ilgili gözaltına alınan şahıslar görevlilerce hazırlanan soruşturma evrakı ile birlikte 01.07.2016 tarihinde Bucak Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş, M.Z. Savcılıkça serbest bırakılmış, şahıslardan Y.Ç. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmış, diğer şahıslar adli kontrol ve yurt dışı çıkış yasağı şartıyla serbest bırakılmışlardır.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir