Isparta ADD’ye ağır sözler: “Kavaktan elma beklemek”

Önceki ADD Isparta Şube Başkan ı ve Ulusal Eğitim Derneği Isparta Şube Başkanı Mahmut Özyürek, ADD Isparta Şube Başkanı ile Yönetim Kurulu üyelerinin, MHP’li Isparta Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret ederek, “Atatürk’e ve cumhuriyetimize hassasiyetinden ve bu noktadaki üstün çalışma ve gayretleri” nedeniyle teşekkür anmalığı vermelerini sert bir dille eleştirdi. Özyürek, “bunlardan Atatürkçülük beklemek, kavak ağacından elma beklemekle eşdeğerdir” dedi.

Isparta ADD şubesi, MHP’li Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret etti. Başkan Günaydın’ın Atatürk’e ve Cumhuriyet’e duyarlı ve üstün çalışma ve gayretlerine binaen teşekkür anmalığı verdi.

ADAYLARDAN BİRİNİ AÇIKÇA DESTEKLEYECEĞİ MESAJI VERMEK

ADD Isparta Şubesinin bu tutumunu eski ADD Şube Başkanı ve Ulusal Eğitim Derneği Isparta Şube Başkanı Mahmut Özyürek sert bir dille eleştirdi. Özyürek, “yerel seçim tartışma ve hazırlıklarının yoğunlaştığı, siyasal ortamın ısındığı bu günlerde Atatürkçü Düşünce Derneği’nin bu girişimi”nin, “adaylardan birinin yanında yer aldığı, onu açıkça destekleyeceği mesajını vermek” olduğunu vurgulayarak, “bu girişim Atatürkçülüğe, Kemalist düşüncenin özüne karşı bir ihanet ve saldırıdır. Bu girişimin sahiplerinin ‘Atatürksüz Atatürkçüler’ olduğunu tüm Atatürkçüler bilmeli ve gereğini de yapmalıdırlar” dedi.

SİYASAL RÜŞVET OLAYI

Yıllarca Atatürkçülükten, Kemalist Düşünceye mesafeli duran Başkan Günaydın’a ADD tarafından teşekkür anmalığı verilmesinin “akıl tutulması” ve “ahmaklık” olduğunu ifade eden Başkan Özyürek,

“Kemalist Düşünce konusunda sığlığı tartışmasız, Atatürkçülüğü kermes, balo, rozet, büst anıt olarak anlayıp algılayan çakma Atatürkçünün kişisel çıkarları adına  ‘teşekkür plaketi’ vermesi belki anlaşılabilir, ama bu rezaleti gerçekleştirmek için ADD’yi kullanması tartışmasız bir zırvalık ve ahlak yoksunluğudur. Bu girişim açıkça bir ‘siyasal rüşvet’ eylemidir ve bu kirliliğe yalız ADD Isparta şubesi değil, tüm Atatürkçüler iradeleri dışında ortak edilmişlerdir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Başkan Özyürek şöyle ifade etti.

“Y- Gül ADD Isparta Şubesinin “Teşekkür Plaketi” verdiği MHP’li Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın;

“Özelleştirmeci midir? Evet,

“Tahkimci midir? Evet,

“İflah olmaz bir Avrupa birliği yanlısı mıdır?  Evet,

“Atatürk düşmanı şeriatçı, dinci yobazlarla hemhal mıdır? Evet,

“Türk-İslamcı bir partinin üyesi ve belediye başkanı mıdır? Evet,

“NATO’cu mudur? Evet.

“Bunun neresinde “Atatürkçülük”? Be hey zavallı yaratıklar!

“Bu soruları daha da uzatmak olanaklı ama biz burada keselim.”

ATATÜRKÇÜLERE YAPILMIŞ BİR HAKARET VE TAM BİR ZEKA YOKSUNLUĞU

Başkan Günaydın’ı Atatürkçü ilan etmek ve Cumhuriyet hassasiyetlerinden bahsetmenin “zekâ yoksunluğu” olduğunu ileri süren Başkan Özyürek, “birkaç Atatürk büstü diken, birkaç yere Atatürk adını veren birini   ‘Atatürkçü’ olarak nitelemek ya da ‘cumhuriyetimize hassasiyetli’ olduğunu kabul etmek tam bir zekâ yoksunluğu ve Atatürkçülüğe, Atatürkçülere yapılmış ağır bir hakarettir. Rozet takmakla, nutuk atmakla, resim asmakla, büst ve heykellerini dikmekle, Atatürkçü derneklere üye olmakla Atatürkçü olunmaz!” dedi.

IRKÇI UYDURUK MİLLİYETÇİLERE KARŞI MÜCADELE EDİLİR

Atatürkçülerin, “ülkesinin kaynaklarını yabancılara peşkeş çeken, ulusal çıkarları göz ardı eden, şeriatçılara omuz veren tahkimci, özelleştirmeci,  AB’ci, NATO’cu ırkçı uyduruk milliyetçilere karşı oldukları”nı, “bunlara ‘Teşekkür Plaketi’ vermemeleri gerektiği”ni, tam tersine “yaşamın her alanında ve her anında bu zihniyete karşı mücadele etmeleri gerektiği”ni belirten Başkan Özyürek sözlerine, “ama Atatürkçülüğü antiemperyalist- halkçı – devrimci bir düşün sistemi değil de başkalarını karalama, iftira, dedikodu, kermes, kaplıca ve hamam sefası, balo, dans gösterisi sanan zavallılardan Atatürkçülük beklemek, kavak ağacından elma beklemekle eşdeğer bir düşüncedir” diye son verdi.


Aşağıdaki benzer haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart, AKP için bir kumar mı?
Doğal zenginlik; ülkenin şansı mı şanssızlığı mı?
Kuş Cennetine Pimi Çekilmiş Bomba
Bakan’ın karşısına Andımız’la çıktılar
Başbuğ’dan sosyoloji dersi
Bu zihniyet ancak farika satar, hapishane açar
YOZLAŞAN MESLEK ETİĞİı
İnşaat sektörü iflasın eşiğinde
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.