HSK’dan Yargıtay ve Danıştay’a yeni atamalar

Burdur’da Görev Yapmış Tanıdık İsimler de Var

HSK, Yargıtay’a 100, Danıştay’a ise 12 üye seçti.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu ( HSK ) tarafından, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) uyarınca Yargıtay ‘a 100, Danıştay ‘a 12 yeni üye seçildi.

Yargıtay ve Danıştay’daki iş yükü nedeniyle yeni üyelerin atanması ve yeni dairelerin kurulması amacıyla çıkarılan 696 sayılı KHK gereği, Yargıtay ‘a 100, Danıştay ‘a 16 yeni üyelik kadrosu ihdas edilmişti. Danıştay ‘a ihdas edilen kadroların 4’ü AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 üyenin ise idari yargı hâkimleri arasından HSK tarafından seçilmesi öngörülüyordu.

ALİ NEJAT AÇIKGÖZ VE SADİ DOĞAN DA YARGITAY ÜYESİ

AA’nın haberine göre, HSK, üyelik seçimiyle ilgili çalışmalarını tamamladı. Yargıtay ‘a 100, Danıştay ‘a 12 yeni üye seçildi. Yargıtay’a atanan üyeler arasında daha önce Burdur Adliyesi’nde Başsavcı olarak çalışmış olan, Hakkında “Burdur’da FETÖ’cüler bir bir kaçırılıyor” diye yayın yapılmasını müteakiben tayini çıkan eski Burdur Başsavcısı Sadi Doğan ile Ali Nevzat Açıkgöz de bulunmaktadır.

Yeni üyelerin göreve başlamasının ardından Yargıtay ve Danıştay ‘da üyelerin daireleri ile iş bölümünün yeniden şekillendirilmesi bekleniyor.

Cumhuriyet davasına bakan İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Abdurrahman Orkun Dağ da Yargıtay üyeliğine atandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir