“İçme suyu en önemli meselemizdir”

Ak Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, Burdur’un içme suyu ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Kurt, “Burdur’un içme suyu meselesi en önemli meselemizdir” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur Belediye Başkan adayı Deniz Kurt, Burdur’un kaliteli içme suyu ihtiyacının kalıcı bir şekilde karşılanmasının öncelikli konular arasında olduğunu söyledi. Bu amaçla, başlatılan çalışmaların sona erdiğini, ancak mevcut belediyenin suyu evlere dağıtacak isale hattını yenilemek yerine seçim yatırımı amacıyla asfaltlama çalışması yaptığını belirtti.

Kurt açıklamasında, “Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Burdur’umuzda 828 milyon liralık bir bütçeyle proje çalışmalarını yapıyor. Sadece 2018 yılında 95 milyon lira harcandı. Bu hizmetler içinde, Burdur’a temiz su getiren isale hattı da 10 bin metreküplük su deposunun yapımı da tamamlandı. Depoya su verilmiş durumdadır. Bu durumda bir belediyeye düşen nedir? Bu suyu musluklardan akıtmak için gerekenleri yapmak, değil mi? Lakin gelin görün ki, mevcut belediye bunun için isale hattını değiştirip sağlıklı hale getirmeye çalışacağı yerde, eskisinin üstüne yeni asfalt döküyor. Bunun seçim yatırımı olduğu belli. Burdurlunun parasına yazıktır günahtır, Burdurlu bu çağda çeşmesinden kaliteli suyu bile alamayacak durumda, bunlar Burdur’umuza yakışmıyor. Burdurlu hemşerilerimiz merak etmesinler! En temel belediye hizmetlerinden başlayıp Burdur’u başka bir çağa taşıyacağız. İçme suyu konusunda Cumhurbaşkanımızın ilgisi, Milletvekillerimizin takibi ve DSİ’nin çalışmalarıyla Burdur’un içme suyu sorununu çözeceğiz. Temiz ve kaliteli suyu, musluklardan akıtmak inşallah bize nasip olacak. Belediye başkanı olduğumda hemen isale hatlarını yenileyeceğiz. O yüzden bu vesileyle mevcut belediye başkanı ve yönetimine sesleniyorum; göstermelik seçim yatırımları ile Burdur’un kaynaklarını boş yere harcamayın” ifadelerine yer verdi.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı CHP’den vatanseverler bir bir gidiyor
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Gazetelere seçim paketi yok mu?
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Sarı Basın Kartı Yönetmeliğine tepki
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir