Başkan Ercengiz, Tepe Mahallesi sakinleri ile buluştu

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Mahalle ziyaretleri kapsamında Tepe Mahallesi Sakinleri ile bir araya gelerek,  mahalle sakinlerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Tepe Mahallesi sakinleri ile buluştu. İYİ Parti İl Yönetiminin de destek verdiği mahalle buluşmasında Başkan Ercengiz, Burdur’a kazandırılan yatırımlar hakkında konuştu.

Her zaman vatandaşın yanında olduğuna vurgu yapan Başkan Ercengiz, “2014’den bu yana sizlere hizmet verirken merkezine insan koyduğumuz bir belediyecilik anlayışını vatandaşımıza sunmaya çalıştık. Biz Mahallelerde hizmetler üretmeye devam ediyoruz. 2014 yılı seçimlerinde, özellikle Tepe, Sinan ve Karasenir Mahallelerinde Deprem ve Afet durumuna karşı risk içeren kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edilen bu bölgede sizler istemediği sürece herhangi bir şeyin tarafı olmayacağız sözünü vermiştik.  5 yıldır da biz bu sözümüzün arkasında duruyoruz. Bu mahallede çivi çakılmasının önüne geçen bir yasa var, bu yasanın değişmesi lazım. Bu yasa nasıl değişir? Bu yasanın yeni kent revizyon imar planında jeolojik etütlerin deprem afet riskli alanlarının yeniden değerlendirilerek, depremin insan öldürmediğini, binaların insan öldürdüğü gerçeğini aklımızın bir kenarında tutarak bu mahallelerdeki düzenlememizi yeniden yapmamız gerektiğini gördük. Bunun için de Burdur Belediye Meclisi’nde yeni bir kent imar revizyon planının kararını aldık. Sağlıklı bir kent imar revizyon planında, bu alanda yapılacak dönüşümün, değişimin yada yapılmayacak herhangi bir şeyin kararında, siz mahalle sakinlerimiz ile hep birlikte oturup karar vereceğiz. Çünkü insanların yaşam tarzına müdahale etmeyeceğimizin altını çizdik. İnsanlar kendi yaşam tarzını kendileri seçmeli. Onlara biz bir şey dayatamayız. Görüştüğümüz, konuştuğumuz vatandaşlarımızın bir dönüşüm istediğini fakat bunun rantsal bir dönüşümden çok, hakkıyla yapılan bir dönüşüm olmasından yana talebinin olduğunu biliyoruz.  Biz insanların yaşam tarzına ihanet etmek istemiyoruz. İnsanların yaşadığı bahçeli evlerden çıkıp, apartman dairelerine yerleşmek istemediklerini gördük. Biz vatandaşımızın yanında olacağımıza söz verdik. Yapacağımız her iş şeffaftır, açıktır. Her gün her noktalarda yaptığımız her şeyin hesabını vermeye de hazır olduk” diye konuştu.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı CHP’den vatanseverler bir bir gidiyor
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Gazetelere seçim paketi yok mu?
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Sarı Basın Kartı Yönetmeliğine tepki
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir