İnternet ve Facebook çıldırtıyor

Son bir haftadır internet hızıyla Facebook’a erişim sorunları insanların sinir sistemlerini bozdu; sinir küpü yaptı.

Bir yanda internet hızında büyük düşüş var. Telekom’un yaptığı sözleşmelerde vadettiği hız seviyesinin yüzde 90 altında bir erişim sağlanabiliyor. Örneğin 16 Mbps’a kadar hız taahhüt edilmişse bugünlerde bunun yüzde 7-8’ini, yani 1-1,4 Mbps ancak sağlayabiliyor.

Keza Facebook’a erişim başka bir problem. İnsanlar onda da can sıkıcı sorunlar yaşıyor.

Kısacası insanlar bilgisayar karşısında sinir küpü durumunda. Bilgisayarla resmen boğuşuyorlar.

Tabii ki bu arada Telekom’un yolu aşınmaya başladı. Telekom Network çalışanları da başvurulardan bıkmış usanmış durumda; çaresizler.

Yapabildikleri sadece bölgeye raporlamak…

Facebook’ta yaşanan erişim sorununa ilişkin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK’dan) açıklama geldi.

BTK Başkanı Sayan sosyal medya hesabından, “Facebook ile ilgili erişim sıkıntısının global düzeyde teknik bir sıkıntıdan kaynaklandığı ve birçok ülkenin durumdan etkilendiği raporlandı” dedi.

Sosyal medya paylaşım platformu Facebook’a kullanıcılar erişimde sıkıntı yaşıyor. İnternet hızında da yüksek oranlarda düşüş bulunmaktadır.

Konuyla ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK’dan) açıklama geldi. BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan konuyla ilgili Twitter’dan yaptığı açıklamada “Facebook ile ilgili erişim sıkıntısının global düzeyde teknik bir sıkıntıdan kaynaklandığı ve birçok ülkenin durumdan etkilendiği raporlandı” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir