İŞKUR TYP listelerine tepkiler Mv. Özçelik’i harekete geçirdi

İŞKUR Toplum Yararına Program (TYP’de) Ağlasun Karamanlı ve Kemer’e 15’er, Bucak’a 35 ve Gölhisar’a 25 istihdamın yapılarak belediye başkanlıklarını muhaliflere veren il merkezi ve ilçelere 5’er, 10’ar istihdam sağlanmasına sert ve yoğun tepkiler, bu tepkilerin odağına açık ya da kapalı şekilde Milletvekili Bayram Özçelik’in oturtulması üzerine suyuna tirit yazılı bir açıklama yapan AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik, “Burdur’a ve Burdurlulara hizmetimizi kimse durduramaz” dedi.   

İŞKUR TYP listeleri önceki gün İŞKUR sitesinde yayınlandı.

Adaletsizlik, partizanlık, ayrımcılık yapıldığı anlaşılınca kamuoyuna bomba düşmüş gibi oldu.

İlk sert tepki, Burdur Belediye Başkanından geldi.

Başkan Ercengiz durumu, “Burdur ve Yeşilova merkezi cezalandıran AKP adaletsizliği” diye nitelendirdi

Ardından daha sert tepkiyi Çeltikçi Belediye Başkanı gösterdi.

Başkan Aydın, adeta yanardağ gibi ateş püskürdü.

“Allah korkusu olmayan kul; çeltikçi daha mı az vergi ödüyor?” diye sorguladı.

Bir tepki de CHP İl Başkanı İzzet Akbulut’tan geldi.

“Bu nasıl anlayıştır, Allah aşkına!” diye hayretini bildiren Başkan Akbulut da cezalandırılan il ve ilçelerin halkının diğerleriyle eşit bir şekilde vergi ödeyip ödemediğini, askere gidip gitmediğini sorguladı.

Daha sonra başkan tepkiler de ardardına geldi.

Özellikle ayrım yapılan il ve ilçeler vatandaşlarında durum infial yarattı.

Bunun üzerine Milletvekili Özçelik yazılı bir açıklama yaptı.

Milletvekili Özçelik, Burdur ve ilçelerine, belde ve köylerine hizmeti sürdüreceklerini belirterek, “yerel seçimlerle burdur halkımız bulunduğu ilçede ve beldelerde kararını vermiştir. Halkımızın aldığı kararların başımız üstünde yeri vardır” dedi.

Milletvekili Özçelik’in açıklaması şöyle:

“Bizde hizmet etmeye devam ederiz. Tabii ki partimizden olan belediyeler için projeler üretir ve onu icraata koyarız. Yeter ki Belediyeler Projeler üretsin. Burdurlu hemşerilerim tabi ki hizmet almaya fazlası ile devam edecektir. Önemli olan Belediyelerin Proje üretip, üretip projeleri Ankara’nın gündemine taşıyabilmesi ve finans sağlayabilmesidir.”

“Belediyeyi kazanamadık diye Burdurlu hemşerilerimizi hizmetten alıkoymayız. Hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız ve Vekiller olarak biz memleketin her karış toprağına hizmet götürüyoruz. Yaptığımız her adımı, hizmeti ve yatırım kararını halkımızla paylaşırız, birilerinin işgüzarlıkla halkımızı kandırmalarına da müsaade etmeyiz.”

“Neyi, niçin yaptığımızı Burdur’da vatandaşımıza ve Burdur Basınına anlatırız. Biz AK Partiyiz. 18 Yıl önce kuruldu partimiz ve 17 yıldır Türkiye’ye ve Burdur’umuza eser üretiyoruz. Nerede bize ihtiyaç varsa, kim bizden yardım isterse, kim tecrübemizden istifade etmek isterse elimizden geleni yaparız. Biz ‘halka Hizmeti Hakka Hizmet’ eden bir anlayıştan geliyoruz. Yeni dönemde Burdur için yine çok şey yapacağız. Seçim boyunca halkımıza söylediklerimizle Burdur’a hizmetin çıtasını yükselttik, Burdur’u büyük düşünmeye sevk ettik. Hedef yükselince de tabi ki biz AK Partililere çok çalışmak düşer. Merkez İlçede de vatandaşımızın kararına saygı duyuyoruz, Bu seçimde 6 İlçe Belediye Başkanlığını aldık ve özellikle İl Genel Meclisinde 27 İl Genel Meclis Üyesinin 18 Üyesini partimiz kazandı. Hatta bir ilçemizde bir üyeyi 2 Oyla Kaybettik. DURMAK YOK; GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA ve YOLA DEVAM!”

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir