İyi Parti’de büyüyen kriz: cerihanın patlaması

Milletvekili Özdağ’ın başlattığı giderek büyüyen FETÖ tartışmalarının girdabında sarsılan İYİ Parti, şimdi de Atlantik ötesiyle bağlantılarının yeni yeni bilgileri saçılıyor ortalığa. İyi Parti’den istifa eden Milletvekili İsmail Ok, eski Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen’in Soros’çu olduğunu söyledi.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SOROS’ÇU

Bölenin bölünmesinin bir tunç yasa olmasıyla anılan İYİ Parti’de çalkantılar bir türlü durulmuyor.

Ümit Özdağ’ın FETÖ’cü suçlamasıyla başlayan yoğun tartışmaların yarattığı kaos İYİ Parti’de fay hatlarını harekete geçirdi; peş peşe krizler yaşanmasına sebep oldu; herkes eteğindeki taşları dökmeye başladı. HDP yakınlaşması gerekçesiyle istifa etmiş olan Milletvekili İsmail Ok, eski Genel Başkan yardımcısı Hasan Seymen’in Soros’çu olduğunu, ABD Başkan adayı Biden’la geçmişte temasları olduğunu açıkladı.

Seymen’den de iddialara anında cevap geldi. 2011’de Kafkas Dernekleri Federasyonu genel başkanı yardımcısı olduğunu söyleyen Seymen, Biden ile Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarına yaptığı ziyaret nedeniyle görüştüğünü söyledi.

KORAY AYDIN DA İLK KEZ KONUŞTU

Partide önemli isimlerin çizilmesine sebep olan Liste kriziyle tepkilerin odağında olan Teşkilat Başkanı Koray Aydın da ilk kez konuştu. 2’inci Olağan Kurultayda oy verilmeyecekler listesi hazırladığı iddia edilen Teşkilat Başkanı Koray Aydın da suskunluğunu bozdu. Tepkilerin odağındaki Aydın kendisine gelen eleştirilere yanıt verdi. HaberTürk’te Muharrem Sarıkaya’ya konuşan Aydın, parti içindeki gücünün adresi olarak İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i gösterdi.

PARTİ İÇİ HESAPLAŞMA

İyi Parti Milletvekili Ümit Özdağ’ın partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki FETÖ tartışması sürüyor. Partiye operasyon çekildiği, partiye çekilen operasyonun iplerinin “Saray”da olduğu iddia edilse de FETÖ iddialarıyla derinleşen parti içi hesaplaşmada eski ve mevcut milletvekillerinden de peş peşe açıklamalar geldi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir