Vali Yılmaz’dan Bucak İlçesine Ziyaret

Son Valiler Kararnamesi ile Burdur Valiliği görevine atanarak 17 Haziran 2016 tarihinde Burdur’daki görevine başlayan Vali Şerif Yılmaz, ilk resmi ilçe ziyaretini Bucak İlçesine yaptı.

Bucak İlçesi programı kapsamında bir takım  ziyaretler ve toplantılar gerçekleştiren Vali Yılmaz, ilk olarak Bucak Kaymakamlığı’nı ziyaret etti. Bucak Kaymakamı İsmail Bayata ve Bucak protokolü tarafından Kaymakamlık önünde karşılanan Vali Yılmaz’a, ziyaretinde Kaymakam Bayata tarafından İlçe hakkında genel brifing verildi.

Vali Yılmaz Kaymakam Bayata tarafından kendisine sunulan brifing sonrası ülke gündemi hakkında açıklama yaptı. Bucak İlçesine yapılan ilk resmi programın daha geniş kapsamlı olmasını istediğini ama ülkemizin içinde bulunduğu durumdan dolayı daha kısa bir program gerçekleştireceklerini belirten Vali Yılmaz “15 Temmuz’da ülkemizin huzurunu bozmaya, ülkemizi bölmeye yönelik, yıllarca içimizde beslediğimiz hak etmedikleri halde giydikleri üniforma ile hainlik yapan, içimizdeki bir takım şerefsizlerin yapmış olduğu kalkışma nedeniyle olağan üstü şartlarda yaşamaktayız. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bulunan devletine ve milletine bağlı askeri personelimizin, emniyetimizin, milletimizin ve başta Cumhurbaşkanımızın başarıları ile üç beş çapulcunun yapmış olduğu kalkışmanın üstesinden geldik. Bunların yaralarının sarılması, bunlarla ilgili bağlantılı kişi, kurum, kuruluş gibi ne varsa devletin topyekün yapması gereken çalışmalar olacak. Mevcut şartlar içerisinde seri hareket etme şansımız kalmıyor. Bunun içinde dün akşam Milli Güvenlik Kurulunun tavsiyesi üzerine Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında toplanarak gece saat 01.00’den itibaren olağanüstü hal uygulamaları hayata geçirilmiştir.

OLAĞAN ÜSTÜ HALDE SADECE HAİNLER İLE İLGİLİ KISITLAMA OLACAK

Olağanüstü hal uygulamasında ticaret alanında ve hak ve hürriyetlerde kısıtlama yok. Ancak hainler ile ilgili kısıtlama olacağının altını çizen Vali Yılmaz, “Ülkeyi parçalamaya çalışan, huzuru bozmayı isteyen terör odakları ile ilgili, özellikle Fettulahçı terör örgütü ile mücadelenin seri ve etkin şekilde yapılabilmesi için bu uygulamaya geçildi. Vatandaşlarımızın endişe etmesine gerek yok. Vatandaş ile ilgili hiçbir sıkıntı olmayacak. Ticari ve ekonomik bir sıkıntı yaşanmayacağını, günlük yaşamda her hangi bir değişiklik olmayacağını ifade etmek istiyorum. Sadece ve sadece terör odakları ile ilgili mücadelede daha etkin, daha seri şekilde hareket edeceğiz. Zaten halkımızın da beklentisi budur” dedi.

İSRAİL’İN FİLİSTİN’E YAPTIĞININ AYNISINI BİZE YAPTILAR

Ödenen vergiler ile Kandil’deki terör örgütünün inlerinin bombalanması için alınan uçak ve bombaları kendi insanlarımızın üzerine atıldığını belirten Vali Yılmaz “Çok azınlıkta da olsa o üniformanın içerisine giren hainlerin ödediğimiz vergiler ile alınan uçak ve helikopterler ile terör örgütünün inlerini bombalamak için alınan bu uçaklar ile insanlarımıza bombalar attığını, İsrail’in Filistin halkına yaptığı şekliyle aynı benzerlikte aynı odaktan emir alırcasına insanlarımızın bombaladıklarını yaşadık ve maalesef gördük. Bu günlerin gelip geçeceğini fakat mutlaka hesabının sorulması gerekeceğini” ifade etti.

BUNLARIN İNLERİNE VARINCAYA KADAR TÜM İŞLEMLER SERİ ŞEKİLDE YAPILACAK

Terör örgütüne ait, nasıl diğer terör örgütlerine işlem yapılıyor ise Fetullahçı terör örgütüne de aynı işlemler kararlılıkla yapılacağının altını çizen Vali Yılmaz, “Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bunların inlerine varıncaya kadar tüm işlemler seri şekilde yapılacak. Fettulahçı terör örgütünün terörist yetiştirdikleri yurtları, terörist yetiştirdikleri okulları, terörist yetiştirdikleri evlerine varıncaya kadar, işyerlerine varıncaya kadar, mali destek veren ilgililere varıncaya kadar, teröre destek veren kişilere ve şirketlere varıncaya kadar hepsinin tepesine çökeceğiz. Adalet önüne çıkarıp herkes hak ettiği cezayı alacaktır. Olağanüstü hal dolayısı ile bir takım düzenlemeler olacak. Alınması gereken yeni önlemler ve yeni idari tedbirler ile işlemler yapılacak” dedi.

BUNU YAPAN HAİN VE ŞEREFSİZLER BİZİM VATANDAŞIMIZ OLAMAZ

Vali Yılmaz “Ülkemize yapılan bu eylemin ne boyutta olduğunu gösteriyor. Ülkemizin Uluslararası alanda kaybettiği itibarını parayla ölçmek mümkün değildir. Ticari kayıplarımız, ülkemizin bu güne kadar siyasi olarak ulaştığımız, devletimizin her kademesindeki belirli bir noktaya getirdiğimiz siyasi ve ekonomik gücünü bitirmek için ellerinden ne geliyorsa yaptılar. Bunu yapan hain ve şerefsizler bizim vatandaşımız olamaz. Bizim kardeşimiz ve arkadaşımız olamaz. Bunun önüne düşenler, bunu yaptıranlar yavaş yavaş çıkıyor ki, bu bir örgüt işi, asker işi değil” dedi.

ASİL KANI OLAN BİR MİLLET OLDUĞUMUZ İÇİN BUNLARA PABUÇ BIRAKMADIK

Vali Yılmaz “Akıncılar üssünde bir üniversitede yardımcı doçent hangi sıfat ile bulunuyor?, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne giden tankın içerisinde görevden alınmış atılmış bir emniyet müdürünün asker üniformasını giymiş ne işi vardı? Bu Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yaptığı bir eylem değildir. Nereden emir aldığını hala bilemediğimiz, Türk Devletine hizmet etmedikleri belli, ama kimlere hizmet ettiklerini bilemediğimiz bir takım şerefsizlerin organizasyonuyla yapılan kalkışmadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir ülkedir. Geçmişten günümüze bir takım birikimi olan, bağı olan, geleneği olan ve asil kanı olan bir millet olduğumuz için bunlara pabuç bırakmadık ve pirim vermedik. Ülke genelinde olduğu gibi Burdur’da da hep beraber olduk, emniyet güçlerimiz ile halkımız ile hep birlikte Devletimizin emrinde duruşumuzu sergiledik. Burdur’da hiçbir aykırı eylem oluşmamıştır” dedi.

Vali Yılmaz konuşmasının ardından Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakam Bayata ve İlçe İdare Şube Başkanları ile toplantı gerçekleştirdi.  Bu hassas dönemde herkesin duyarlı bir şekilde görev yapmaları talimatını veren Vali Yılmaz, bu süreçle ilgili konuların hassasiyetle takip edilerek, herkesin teyakkuz halinde olunması istedi.

İlçe İdare Şube Başkanları toplantısı sonrası Bucak Belediyesini ziyaret eden Vali Yılmaz’ı Belediye Başkanı Süleyman Mutlu karşıladı. Belediye ziyaretinde Başkan Mutlu,Vali Yılmaz’a ilçede devam eden çalışmalar ve projeleri ile ilgili bilgi verdi. Ziyaret sonunda Başkan Mutlu, Vali Yılmaz’a Bucak’ın meşhur salebini hediye etti.

Belediye ziyareti sonrası Vali Yılmaz Bucak Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Başkan Hasan Yalçın Mecikoğlu ve yönetimi Bucak Sanayisi hakkında Vali Yılmaz’a bilgi verdiler. Yapımı tamamlanmak üzere olan Bucak Ticaret ve Sanayi Odasının yeni binasının projesini sunan Başkan Mecikoğlu, ziyaretin sonunda Vali Yılmaz’a Bucak’ta yapılan bronz kaplama Osmanlı Tuğrası anmalığı hediye etti.

Vali Yılmaz Bucak ziyaretinde son olarak Bucak Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis Heyeti Toplantısına katıldı. Vali Yılmaz Başkanlığında gerçekleşen toplantıda Bucak OSB’si ile ilgili alt yapı, faaliyet gösteren ve yapımı devam eden işletmeler ile ilgili sunum yapıldı. Yapılan sunumun ardından toplantı gündemindeki konular görüşülerek karara bağlandı. Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu oluşturuldu. Daha sonra  Yeni oluşan Bucak OSB Yönetim Kurulu’nun Vali Yılmaz Başkanlığındaki ilk toplantısı yapıldı. Toplantı gündemindeki konular görüşülerek ilgili kararlar alındı.

Vali Yılmaz’ın Bucak İlçesi ziyareti sırasında, İl Jandarma Komutan J. Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Genel Sekreter Servet Olpak, İl Milli Eğitim Müdür Mahmut Bayram, İl Sağlık Müdür V. Dr. Tolga Özkan, İl Müftü Vekili Halil Taş, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İsmail Türe hazır bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir