Kayaaltı Ortaokulu, AK Parti partizanlığının kurbanı mı?

Öğrenci sayısının zorunlu seviyenin bir altında 39 olması ve binanın depreme dayanıksızlığı gerekçeleriyle kapatılma ve öğrencilerinin taşımalı sisteme aktarılma kararı alınan Burdur merkez köylerinden Kayaaltı Köyü’nde infial halinde olan köylülere tercüman olmak ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nü bu kararından dolayı protesto etmek amacıyla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker bugün Kayaaltı Ortaokulu önünde bir basın açıklaması yaptı. Milletvekili Göker, “bu okul kapatılmamalı, kapatılmayacak; gerekirse ben alışığım, gelir okulun önünde yatarım. Gene de yıktırmayız” dedi.

Basın açıklamasına Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkan Vekili Ali Say, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ve köylüler katıldı.

Muhtara tehdit ve baskı yapıldığı iddialarına rağmen köylüler oradaydı

BAYIRNDIR VE KAYAALTI KÖYÜ CHP’YE DESTEK ÇIKTIĞI İÇİN CEZALANDIRILIYOR MU?

Açıklamayı yapan Milletvekili Göker, kendilerinden başta köy muhtarı olmak üzere köy ileri gelenleri yardım istemeleri üzerine böyle bir karar aldıklarını, ancak dün akşam saatlerinde köy muhtarına görevden alınmak şeklinde yapılan baskı ve tehditler sonucu muhtarlığın geri planda kaldığını, CHP ailesi olarak açıklamaya devam ettiklerinin altını çizerek, Kayaaltı ortaokulunun kapatılma gerekçelerinin esaslı gerekçeler olmadığını, Bayındır Köyü ile birlikte Kayaaltı Köyü’nün kendilerine destek çıktığı için cezalandırıldığını vurguladı. Bayındır Köyü’nün de yıllardır stabilize yolla cezalandırıldığını belirten Göker, “ben alışığım. Gerekirse gelir ortaokulun önünde yatarım. Gene de yıktırmayız” diye konuştu.

Okul kapatılmasında palyatif ve gülünç gerekçeler

Konu ve eylemle ilgili görüşmek için aradığımız Milli Eğitim Müdürlüğü’nde büyük bir telaşın olduğunu gördük. Sekreterleri aşarak yetkili bir şahıstan konu hakkında izahat alamadık.

Videolar Burdur Gündem’den…

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.