Muhasebeciler, Vurgun’la devam kararı aldı

Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler Odası Kongresinde muhasebeciler ve mali müşavirler Serkan Vurgun’la devam etme kararı verdi.

Divan Başkanlığını İlyas Anaç’ın yaptığı Kongrede yapılan seçimde 56 üyenin tamamının oyunu alan Serkan Vurgun yeniden başkan seçildi.

Başkan Vurgun Kongrede yaptığı konuşmada, “mesleğimizin resmiyete kavuşmasının geçen süre içerisinde tüm çalışmalarımız mesleğimizin hak ettiği değeri, saygınlığı ve gelişimi için olmuştur. Bugün gelinen noktada tüm sorunlara karşın, geriye dönüp baktığımızda bu uğurda harcanan çabanın boşa gitmediği ve olumlu gelişmeler yaşandığını söyleyebiliriz. Artış finansal raporlama, denetim gibi önemli mesleği icra ediyoruz. Beklentimiz yetki ve sorumluklarımızın uluslararası standartlara uygun olarak düzenlenmesi, ülke ekonomisine katkımızın önemsenmesidir” dedi.

Dünyada ekonomik gelişmelere paralel olarak serbest muhasebecilik mesleğinin öneminin gittikçe arttığına vurgu yapan Vurgun, “biz yönetim kurulu olarak bu bilinç içerisinde birleştirici ve uzlaştırıcı bir ortam yaratıp, ortak akılda buluşarak ülkemizin mesleğimizin çıkarları doğrultusunda; barış, huzur, dayanışma ve birliktelik içerisinde, üreten üyesine söz veren, sözünü yerine getirmek için çaba sarf eden yönetim anlayışı içerisinde olduk. Geçmiş dönemlerde komisyonlarda yer almış veya almamış meslektaşlarımızın bilgilerinden yararlandık. Mesleğimizi ve meslektaşımızı daima bir adım öne getirmek için çaba sarf ettik” diye konuştu.

Yönetim Kurulu’na Serkan Vurgun’la birlikte Mustafa Ali Tekin, Gürhan Özveren, Mehmet Ali Kuzgun, Zehra Akçay seçildi.

Denetim Kurulu, Hakkı Koç, Nuray Aran, Süleyman Akbulut, YEDEK: Akın Özçelik’ten oluştu.

Disiplin Kurulu’na da Ramazan Dal, İsmail Baştaş, Zeynep Bilici, Osman Taşkın, Fatih Özkan seçildi.

YEDEK ÜYELER: Tahir Uyguralp, Fatma Kızıltan Talayman, Şeref Vural

Birlik Genel Kurul temsilcileri ise Serkan Vurgun, İlyas Anaç, Ahmet Aydıncı, Salih Şimşek, Feyzi Kaya, Önder Dutlu’dan oluştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir