Özcan’dan TÜİK’e tepki

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜİK binasına alınmamasına Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan “bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” tepkisi geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜİK binasına alınmamasına n “bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” tepkisi veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, birkaç hafta önce TÜİK’i ziyaret ettiğini, TÜİK Başkanının kendisine CHP Genel Merkezi’nden hiç ziyaret gelmemesinden yakındığını söylediğini iddia etti.

Dün CHP Genel Merkezi TÜİK’i ziyaret etmek istemiş, randevu verilmemişti. Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “saat 11,00’de geliyorum, haberiniz olsun!” paylaşımını yaptı.

TÜİK’e giden ve kapı açılmadığı için içeri giremeyen Kılıçdaroğlu, burada bir basın açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu’na TÜİK’in bu tutumuna CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan tepki geldi.

Başkan Özcan, “bu sözlerden sonra bugün Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan bu saygısızlığı kamuoyunun bilmesini istedim” diyerek, “2 hafta önce TÜİK başkanını Bolu ile ile ilgili bir konu için ziyaret etmiştim. O ziyarette kendisi bana ‘genel merkez yetkililerinin kendisini hiç ziyaret etmemesinden yakınmış hatta davet ederlerse genel merkeze gelirim’ demişti” iddiasında bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.