Perinçek, HDP önünden Diyarbakır Anneleriyle birlikte AYM’ye seslendi

”HDP’ye mayın döşesin, çocuklarımız perişan olsun diye ek süre veriliyor. Bunun hukukla bir ilgisi yok. HDP en kısa sürede kapatılacak”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Vatan Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ferdi Tanhan, Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı, Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Barış Demiralay, Vatan Partisi MYK üyesi Şule Perinçek ve partililer, 3 yıldır evlat nöbetinde olan Diyarbakır Anneleri’ni ziyaret etti. Perinçek, ”HDP’ye mayın döşesin, çocuklarımız perişan olsun diye ek süre veriliyor. Bunun hukukla bir ilgisi yok. HDP en kısa sürede kapatılacak” dedi.

Güneydoğu kentlerinde Vatan Partisi rüzgârı esiyor.

Vatan Partisi Lideri Dr. Doğu Perinçek, çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Güneydoğu’ya gitti. Diyarbakır, Mardin illerinde 3’üncü yılın ı dolduran Evlat Nöbetindeki Diyarbakır Anneleri’ni ziyaret ederek, nöbetteki annelerle birlikte AYM’e seslendi. Perinçek, “HDP’ye mayın döşesin, çocuklarımız perişan olsun diye ek süre veriliyor. Bunun hukukla bir ilgisi yok. HDP en kısa sürede kapatılacak” dedi. Ayrıca Mardin’de Üretim Devrimi Kurultayı’nda konuştu.

Evlatları PKK/ HDP tarafından dağa kaçırılan ailelerin, 3 Eylül 2019’da HDP İl Binası önünde başlattığı oturma eyleminin 3. yılına girildi. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve beraberindeki parti heyeti, Diyarbakır’a giderek nöbet çadırındaki ailelere destek ziyaretinde bulundu.

Ulusal Kanal’ın haberine göre, Vatan Partililer ve Diyarbakır anneleri birlikte Doğu Perinçek’i karşıladılar. Diyarbakır anneleri “Kahrolsun PKK, işbirlikçi HDP”, “Türk Kürt kardeştir HDP kalleştir” “Hepimiz askeriz HDP’ye yeteriz” sloganları atarak Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile birlikte nöbet çadırına yürüdüler.

Evlatları için nöbette olan aileler, Vatan Partisi Genel Başkanı’na “Biz Diyarbakır anne ve babaları olarak sizlere çok teşekkür ediyoruz, Allah sizden razı olsun. Eylemin ilk gününden beri bu anne ve babaların feryadını duydunuz. Sizlere çok teşekkür ediyoruz ve sizi alkışlıyoruz” dediler.

Nöbet çadırında aileler ile görüşen Perinçek, “Sevgili Diyarbakır anaları babaları, sayın kardeşlerim, değerli arkadaşlarım. Sizleri artık akraba, kardeş olarak görüyoruz. Bu mücadele bizi kardeşten yakın yaptı. Tam 730 gün oldu, kolay değil. Soğuk, sıcak demediniz, ter döktünüz ve burada evlatlarımızın ailelerine, yuvalarına kavuşmalarına için büyük bir mücadele verdiniz, verdik. Ve bu mücadelenin sonuçlarını alıyoruz. Evlatlarımız birer birer geliyorlar, onlara sarılıyoruz. Evlatlarımız bu bayrağın altında işlerini kurmak, ailelerini kurmak için bir bir geliyorlar. Siz yalnızca evlatlarınıza kavuşmuyorsunuz; Türkiye’nin birliği, Türk-Kürt kardeşliği için bütün dünyaya örnek olan bir mücadele verdiniz. Tarih sizi yazıyor. Artık bu mücadelenin sonuna doğru gidiyoruz. Hepimizin resimlerini gördüğü kardeşlerimize sesleniyorum; bunlar değerli insanlar, hepsi ana kuzuları. Ellerinize verilen Amerikan, İsrail silahlarını atın. Gelin, ülkemizin birliği, bütünlüğü için geleceği birlikte kuralım. Kardeşlerimiz bizim çağrılarımıza cevap verecek. Bu çağrı karşısında hiçbir yürek duramaz. Başarıya, Türkiye’nin barışı ve huzuruna doğru gidiyoruz. Siz karamsarlığı yanınıza hiç yanaştırmadınız, hep umutlu oldunuz, başarıya bu yüzden ulaşıyoruz. Sizi canı gönülden kutluyorum. Sağ olun, var olun” ifadelerini kullandı.

HDP’YE MAYIN DÖŞESİN DİYE EK SÜRE VERİLİYOR

Vatan Partisi Genel Başkanı HDP’ye ek süre veren Anayasa Mahkemesi’ni eleştirerek, “İstedikleri kadar mayın döşesinler, bir işe yaramayacak, giden herkes dönecek. HDP’ye mayın döşesin, çocuklarımız perişan olsun diye ek süre veriliyor. Bunun hukukla bir ilgisi yok. HDP en kısa sürede kapatılacak. Mehmetler, Memolar, Hasanlar, Hasolar hep beraber olacak. Kardeşi kardeşe kırdıramayacaklar” dedi.

ANAYASA MAHKEMESİNE SESLENİYORUZ: BİZİM EVLADIMIZ SİZİN EVLADINIZ DEĞİL Mİ?

Evladı HDP tarafından dağa kaçırılan baba, Anayasa Mahkemesi’nin HDP’ye ek süre verilmesine karşı çıkarak, “Buradan Anayasa Mahkemesi’ne sesleniyoruz, elinizi vicdanınıza koyun. Bizim evladımız sizin evladınız değil mi? Hala bu HDP’ye nasıl ek süre veriliyor. HDP kapanmadığı sürece Kandil’in yolu da kapanmaz. HDP bir an önce kapatılsın” diye seslendi.

Bir oğlunun 8 senedir dağda diğer oğlunun ise askerde olduğunu söyleyen Diyarbakır annesi, “Kardeşi kardeşe öldürtüyorlar. Bunların ikisi de aynı ananın evladı değil mi? Bu nasıl adalet? Hani ‘kardeş kardeşi öldürmesin’ diyorlardı, bunu neden yapıyorlar? Biz buraya ‘kardeşler birbirlerini öldürmesinler’ demek için geldik” dedi.

Biz bu ülkeyi hep beraber Çanakkale’de, Ali Ekber Dağı’nda şehitlerin kanıyla kurduk diyen baba, “Bu ülkeyi kimseye böldürtmeyeceğiz, kimse kusura bakmasın” ifadelerini kullandı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, HDP İl binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerle birlikte, dağa kaçırılan evlatlara seslendi. Perinçek, “Artık mücadelenin sonuna doğru gidiyoruz, içimiz rahat. O kardeşlerimiz iyi insanlar. Onlara sesleniyorum; elinize verilen Amerika ve İsrail silahlarını atın” diyerek ziyaretini sonlandırdı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.