PKK borazanının manipülatif yayınına suçüstü

MİT, 17 Ağustos 2021’de Sincar’da bir operasyon düzenleyerek bir aracı vurdu. Araçta üst düzey PKK’lılar vardı. Araçta bulunan Sincar sözde komutanlarından Mazlum Roj, kaçarak kurtuldu. Ancak sığındığı Şengal/ Sikiniye bölgesindeki bina SİHA’lar tarafından vuruldu. Çok sayıda ölü olduğu belirtiliyor.

Bu olayı PKK’nın gazetesi Özgür Politika, manipüle ederek yalan haber olarak verdi.

TSK uçaklarının Şengal’in Sikiniye Köyü’nde bir hastaneyi bombaladığını uydurarak, “yaralıların olduğu”ndan bahsederek yaralıların kimler olduğunu açıklamadı. Oysa ölü ve yaralılar PKK’lı teröristlerdi.

Öte yandan ABD’nin, orada kendilerini piyon olarak kullanarak terör koridoru kurulmasını önleyerek Türkiye’nin milli güvenliği için savaşan Mehmetçiği perdelemek amacıyla “işgalci” olarak gösterme küstahlığına başvurdu.

Sonra Gazete değil manipülasyon yapan bir paçavra olduğunu ispatlarcasına uçakların bombaladığı yerin sağlık ocağı olduğu ifadesine yer verdi. Halkın panik içinde ölü ve yaralılara ulaşmaya çalıştığını ileri sürdü.

Pars Plus adlı youtube kaynaklı bir haberde de savaş uçaklarımızın Sincar’da bombaladığı binada PKK’lı teröristlerin bulunduğu, en az 10 PKK’lının öldüğü belirtilerek, hastane olduğu haberinin doğru olmadığı ifade edildi.

TSK’ya ait savaş uçakları, Sincar’da PKK’lı teröristlerin bulunduğu binaya yönelik 5 atış yaptı

Saldırıda bina ve teröristlere ait araçlar imha edildi

En az 10 PKK’lı terörist etkisiz hale geldi

Vurulan yapının hastane olduğu bilgisi gerçeği yansıtmıyor

Via: @AnatoliaIntel

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.