“PKK’yla aynı çağrıyı yaptılar”

Ulusal Kanal’da Yeşim Eryılmaz’ın konuğu olan Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Akşener, Babacan ve Davtuoğlu’nun ABD’nin “kara kuvvetim” dediği bölücü terör örgütü PKK’nın sözde lideri Cemil Bayık’la aynı çağrıyı yaptığını ifade etti. Bursalı, CHP’ye ittifak çağrısı yapan Bayık’ın, ”asgari bir programda cephe oluşturulması gerekiyor ve bu cephenin Erdoğan, Perinçek ve Bahçeli’ye karşı oluşturulması gerekiyor” dediğini belirtti.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı Ulusal Kanal’da Yeşim Eryılmaz’ın programında gündemi değerlendirdi. Bursalı Vatan Partisi’nin AK Parti ve MHP ile Türkiye gemisinde birlikte olduğunun altını çizdi.

AMERİKANCILIK YARIŞINA GİRDİLER

Yeşim Eryılmaz’ın Akşener, Babacan ve Davutoğlu’nun Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i hedef alan sözlerini hatırlatması üzerine Bursalı “Meral Akşener’in, Ali Babacan’ın, Ahmet Davutoğlu’nun Doğu Perinçek’siz, Vatan Partisiz bir cümle kuramayacak hâle geldiğini görüyoruz. Çünkü telaş içindeler. Aslında hepsi Sayın Genel Başkanımız Doğu Perinçek’i hedef alırken şunun yarışına girmiş durumdalar, “en iyi Amerikancı benim”. Bunların yarışı budur. Doğu Perinçek’i hedef alma yarışının adı Türkiye’deki en iyi Amerikancı benim yarışıdır. Çünkü Doğu Perinçek’i hedef almak ondan rahatsızlık duymak onlar için biri iktidar stratejisi” cevabını verdi.

PKK İLE AYNI AÇIKLAMAYI YAPTILAR

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı Akşener, Babacan ve Davutoğlu’nun terör örgütü PKK’nın sözde lideri Cemil Bayık’la aynı açıklamayı yaptıklarını belirterek, ”Bakın Cemil Bayık’ın ifadesini size söylüyorum, CHP’ye ittifak çağrısı yaptı, PKK liderinin ifadesini okuyorum; ‘Asgari bir programda cephe oluşturulması gerekiyor ve bu cephenin Erdoğan, Perinçek ve Bahçeli’ye karşı oluşturulması gerekiyor.’ Şimdi tanıdık geliyor mu, bütün Akşener’in konuşmalarına bakalım, Babacan’ın konuşmalarına bakalım, işte Cemil Bayık’ın PKK liderinin kopyala yapıştır aynısı” dedi.

YAPTIKLARI BİDEN’A DİLEKÇE VERMEK

Özgür Bursalı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ve Başdanışmanı Ünal Çeviköz’ün ve Akşener, Davutoğlu ve Babacan’ın sözlerini ve çıkışlarını Biden’a dilekçe vermek olarak değerlendirdi. “Türkiye’de Amerikan stratejisinde rol almak istiyorsanız Amerika’nın iktidar stratejilerine bağlanmışsanız, bir kere Türkiye’yi, Doğu Perinçek’i, Vatan Partisini hedef almak zorundasınız. Bu Türkiye’deki Amerikan solcuları için de geçerlidir, Biden takımı için de geçerlidir” diyen Bursalı, “aslında yaptıkları Biden’a bir dilekçe vermek. Çok beklentileri var ya Sayın Kılıçdaroğlu’nun da, ‘Türkiye’deki demokrasi hareketlerini güçlendirmesini bekliyoruz’ diyor. Ünal Çeviköz’ün çeşitli çıkışları var falan. Şunu diyorlar Biden’a, ‘bizden vazgeçmeyin, bize roller verin, bakın biz varız. Türkiye’yi bu girdiği rotasından anca bizle çıkartırsınız. Batıya Türkiye’yi tekrar bizle bağlarsınız. Fetö ve PKK’yı hapislerden bizle kurtarırsınız, Mehmetçik’i bizle durdurursunuz.’ O yüzden buna karşı en kararlı kuvveti de büyük tehlike olarak görüyorlar ve bunun somut ifadesi Genel Başkanımızı ve Vatan Partisini hedef almak oluyor ama hiç önemli değil yani bunları da çok ciddiye alamıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘HEPİMİZ TÜRKİYE GEMİSİNDEYİZ’

Özgür Bursalı Türkiye’deki saflaşmayı da, “bakın bir gemi meselesi var, biz hepimiz Türkiye gemisindeyiz. Vatan Partisi, Cumhur ittifakının resmi bileşeni değil ama Vatan Partisi Türkiye gemisinde, Türkiye cephesinde, AK Parti’yle MHP’yle birliktedir. Bundan rahatsız oluyorlar. Ali Babacan boşuna demiyor, ‘Vatan Partisini Doğu Perinçek’i gemiden indirin’ diye. O önemli, onlar zaten bizim gemimize binemez, çünkü onlar HDP’nin PKK’nın gemisindeler. Bizim gemimizde Diyarbakır anneleri var, üreticiler var, emek var, gençlik var, insanlık var, Mehmetçik var. Onların gemisinde katil terör örgütü var, HDP var, FETÖ var. Mazotları o Amerikan fonları, dağıtıyor ya Amerikan Büyükelçiliği şimdi 50 bin dolarlar. Mazotları onlar, kaptanları da Joe Biden. O yüzden bizim onlarla bugün açısından aynı gemide olmamız mümkün değil, onların da rahatsızlığı bu. Yani esas telaş ve rahatsızlık buradan geliyor. Bir de fitne sokma amaçları da var. Türkiye’nin gemisine yönelik. Milli kuvvetler arasında bir ayrılık yaratmak. Türkiye’deki kuvvetler arasında nifak sokmak. Onlar da bir amaç belki ama bunlar da tutmuyor. O yüzden şöyle bağlamak lazım belki de bu konuyu, gerçekten bu ordu düşmanlıklarıyla, bu Türkiye düşmanlıklarıyla, bu HDP-PKK sevdalarıyla aslında milletten umudunu kesmişlerdir” şeklinde değerlendirdi.

KENDİ TABANLARINDAN DA KOPUKLAR

Bursalı, Vatan Partisi’ne bu partilerden de büyük bir yöneliş olduğunu belirterek, “CHP’den, İyi Parti’den, HDP’den Vatan Partisi’ne büyük bir ilgi ve yöneliş var. O partilerden çok sayıda üye alıyoruz. Son Kasım ayında 500’ün üzerinde üye yaptık ve birçoğu bu partilerin tabanından. Çünkü orada da bir itiraz ve başkaldırı var. Demek ki bunlar tabanlarında dahi kaybedecek söylemleri bile neden bu kadar hararetli kamuoyu önünde yapıyorlar, ona bakmak lazım. Bunların milletle, milletin değerleriyle, dinamikleriyle, hiçbir özlemleriyle, sevinçleriyle bağlantıları kalmamış, bütün hesaplarını kitaplarını Biden’a, ABD’ye ve Batı’ya bağlamışlar ve oradan gelecek Türkiye’ye baskı ve tehditlere göre konumlanmış durumdalar. Hesap bu, telaş da o yüzden bu şekilde” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir