Başkan Akbulut, iktidar güçlerine gürledi

Tarımı bitirirsiniz; Kurna’daki yanlışınızdan derhal dönün!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İzzet Akbulut, Burdur Valiliği Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün Kurna’da harman yerini Hazineye devrederek yeni yapılan Ceza ve İnfaz Kurumu Kampusu için su deposu (su deposu) yapmaya karar vermesine sert tepki gösterdi. Başkan Akbulut, “tarımı bitirirsiniz, Kurna’daki yanılışından derhal dönün!” dedi.

Başkan Akbulut’tan Valiliğe ve iktidar milletvekillerine çağrı: Tarımı bitirirsiniz; Kurna’daki Harman yerini su deposu yapma projesinden derhal vazgeçin!

Burdur Valiliği Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün, Kurna’da 71 dönümlük harman yerinin 18 dönümünü Hazineye devrederek Büğdüz sınırları içinde inşaatı süren yeni Ceza ve İnfaz Kurumu Kampusunun su ihtiyacını karşılamak amacıyla su kuyusu/ su deposu yapma kararı Burdur kamuoyuna bomba gibi düştü.

Çine Ovası havzasındaki köyleri tedirgin eden projeye Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İzzet Akbulut sert tepki gösterdi. Başkan Akbulut, Valiliğe ve iktidar milletvekillerine “tarımı bitirirsiniz; Kurna’daki yanlışınızdan derhal dönün!” çağrısı yaptı.

BÖLGE TARIMINI BİTİRİRSİNİZ

Çine Ovası havzasında yapılacak su deposu projelerinin sulu tarıma darbe vuracağının altını çizen Başkan Akbulut, bu tür uygulamaların, “Kurna, Çatağıl, Sala, Çine, Kayaaltı ve Bayındır köylerimizin tarıma dayalı ekonomilerini bitireceği”ni, “bölgede fasulye, domates, mısır, yonca yetiştiriciliği, hatta besicilik faaliyetlerinin tehlikeye gireceği”ni ileri sürdü.

İKTİDAR MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRI

AK Parti iktidar milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’a “bu kararı derhal iptal ettirmeleri” çağrısında bulunan Akbulut, “yeni yapılacak cezaevinin su ihtiyaçlarını karşılayacağız diye o bölgedeki binlerce vatandaşımızın gelir kaynaklarına set çekmeyin” dedi.

KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ; HUKUKİ BAŞVURUDA BULUNACAĞIZ!

Konun un takipçisi olacakları uyarısında da bulunan Başkan Akbulut sözlerine, “yapılan yanlıştan dönülmesi için tüm hukuksal girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna saygılarımla bildiriyorum” diye son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir