şeker fabrikası kamuda kaldı

Özelleştirme kapsamında satış ihalesi yapılan ve Erser-Sterk Korsorsiyumu tarafından satın alınan Burdur Şeker Fabrikasının özelleştirilmesi, gerekli ihale şartlarının yerine getirilmemesi sebebiyle iptal edildi.

Burdur Şeker Fabrikası, özelleştirme kapsamında ihaleye çıkarılmıştı.

Ülke çapında  işçiler satışa çıkarılan diğer 14 fabrikayla birlikte Burdur Şeker Fabrikası için de ayağa kalkarak, mitingler, basın açıklamaları gibi eylemler yaptı. Ama likidite ihtiyacı içindeki gözü dönmüş siyasi iktidarı geriletemedi ve Burdur Şeker Fabrikası 485 milyona Erser-Sterk Korsorsiyumu’na satıldı.

Ancak Burdur Şeker Fabrikasının özelleştirilmesi, gerekli ihale şartlarının yerine getirilmemesi sebebiyle iptal edildi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart AKP için bir kumar mı? Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Yerel seçimler, kent ve engelliler
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Haziran’a saldırı
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR Tarihi yenilgi ya da büyük zafer
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Isparta’da Kubilay anması
Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “şeker fabrikası kamuda kaldı”

  1. Burdur Şeker Fabrikası satışı 2010 yılından bu yana gündemde olan ve satılmasının engellenmesi için imza stantları açarak 30 binlere varan imzalar topladığımız bir kamu varlığıdır. Ne acıdır ki geçtiğimiz yapılan satış sürecinde Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun ERCENGİZ’in “İlla satılacak sa biz alalım” söylemiyle satışına göz kırptığı Şeker Fabrikasının satılmaması ve Türk Şeker Şirketi tarafından işletilecek olması Burdur için bir zafer, kazanımdır. Burdur Şeker’in satılmaması için mücadele eden STÖ lerini kutlarken, satılacak sa alıp geçelim diyen sözde demokratların kursağına oturması dileğiyle………………………….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.