Söke Belediyesi’nde ruhsat skandalı #evdekalburdur

Aydın’da Söke Belediyesi ruhsat skandalıyla çalkalanıyor. Bir günlük Başkanvekilliği sırasında kendi inşaatlarına ruhsat çıkartan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Ersin Solmaz ve Belediye Fen İşleri Müdürü Serkan Abacı istifa etti. Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli’nin de söz konusu inşaatlarda Şantiye Şefi olduğu ortaya çıktı.

Aydın’ın Söke ilçesi, belediyede yaşanan ruhsat skandalını konuşuyor.

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in ilçe dışında olduğu sırada bir günlüğüne Başkan Vekili olarak görevlendirilen yüklenici Ersin Solmaz, kendisine ve yakınlarına ait inşaatlara Yapı Kullanım İzin Belgesi verdi.

Söke ve Türkiye kamuoyuna bomba gibi düşen ve Söke Belediyesi’ni sarsan skandal istifa getirdi.

Söke basınında geniş yer verilen ve Ulusal Kanal’a da düşen haberlere göre, aynı zamanda CHP Söke Belediye Meclis üyesi olan Ersin Solmaz, hem partisinden, hem de Belediye Meclisi’ndeki görevinden istifa etti. Fen İşleri Müdürü Serkan Abacı ve memur Ömer Tamay’ın da istifa ettiği öne sürüldü. Buna karşılık bir açıklama yapan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, daire müdürlerinin görevden alındığını söyledi.

Skandalın ardından sıcak bir gelişme daha yaşandı. Gazete Aydın ve Söke Gerçek Gazetesi’nin yayınladığı belgelerde, Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli’nin de söz konusu inşaatlarda Şantiye Şefi olduğu ortaya çıktı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir