“Sonuçları ağır olur”

VATAN Partisi Kamu Bürosu Başkanı Hüseyin Karanlık, hükümetin emekli aylıklarına yaptığı 5 puanlık artış ve en düşük emekli aylığını 10 bin liraya yükselten düzenlemesini değerlendirdi.

Ekonomik krizin gemi azıya aldığı, enflasyonun kontrolden çıktığı, TÜM Emekliler Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Nalan Karagöz’ün de belirttiği gibi, yıl sonu verilerine göre enflasyonun yüzde 127’yi aştığı şartlarda emeklilere 2,5-3 liralık yüzde 10’luk bir “zamcık” yapıldı.

İktidar, dalga geçer gibi 2024’ü “emekli yılı” ilan etse de emekli burnundan soluyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vatan Partisi Genel Başkan yardımcısı ve Kamu Bürosu Başkanı Hüseyin Karanlık, emekçileri enflasyona ezdiren yaklaşımın iflasa mahkûm olduğunu vurguladı.

“SONUÇLARI AĞIR OLUR”

“Emeklilerin feryadı dikkate alınmalıdır.” diyen Karanlık, “Onların yaptırım gücü, üretimden gelen gücü yok diye zorluklarını görmemenin, taleplerini dikkate almamanın sonuçları ağır olur.” dedi.

“MEVCUT KOŞULLARDA AZ ÇOK NEFES ALDIRACAK ÜCRET, EN AZ ASGARİ ÜCRETE DENK AYLIKTIR”

Karanlık, “Hükümet ve TBMM’deki partiler emekçilerin feryadını dikkate almak zorundadırlar. Bugün emekçiyi ağırlaşan hayat koşulları karşısında az çok nefes aldıracak ücret en az asgari ücrete denk bir aylıktır. Emeklilerin bu talebi dikkate alınmalıdır. Emeklinin aylığını, işçinin ücretini memurun maaşını enflasyon nedeni olarak değerlendirmek ve sözüm ona enflasyonu durdurmak adına bu gelirleri aşağı düşürmek asla amaca hizmet etmez.” diye konuştu.

“ORAYA GELDİK”

Karanlık sözlerine, “Enflasyonu önlemenin tek çaresi vardır. O da rantiyeye giden kaynakları, âtıl kaynakları ve yurtdışındaki kaynakları yatırıma yönlendirmek; istihdamı ve üretimi artırmaktır. Bunu dikkate almayan her yaklaşım iflasa mahkumdur. Nitekim oraya geldik.” diyerek son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.